نیکوکاران اردبیلی به طرح اکرام ایتام ۱۷۰ میلیارد ریال کمک کردند

اردبیل - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام (ره) استان اردبیل گفت: پارسال حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین در این استان ۱۷۰ میلیارد ریال به صورت نقدی و غیر نقدی به کودکان تحت حمایت کمک کردند.

به گزارش ایرنا، حسین دشتی روز سه شنبه با بیان اینکه از این مقدار بیش از ۱۴۰ میلیارد ریال به صورت نقدی به حساب ایتام و فرزندان محسنین واریز شده است، افزود: سال گذشته کمک‌های خیرین به فرزندان معنوی خود در استان  نسبت به سال ماقبل ۶۴ درصد افزایش داشته است.

وی اظهار کرد: همواره شاهد افزایش کمک‌های نقدی و غیرنقدی حامیان به ایتام تحت حمایت و فرزندان مشمول طرح محسنین هستیم که در سایه‌ کمک‌های آنها بخش مهمی از مشکلات ایتام مرتفع شده است.

وی افزود: هم اکنون هزار و ۹۰۰ یتیم و پنج هزار و ۴۳۱ نفر مشمول طرح محسنین در استان اردبیل تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارند.

او بیان کرد: تلاش می شود با اجرای طرح "هر کارمند یک حامی" از ظرفیت سایر خیرین و نیکوکاران نیز برای رفع گرفتاری‌های فرزندان خانوارهای تحت حمایت استفاده شود، چرا که افزایش سرانه پرداختی و کمک‌های خیرین باعث کاهش مشکلات ایتام و محسنین خواهد شد تا بتوانند آتیه‌ای درخشان را برای خود رقم بزنند.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم طرح "پویش ایران مهربان" افزایش سرانه پرداختی فرزندان خانوار تحت حمایت است، ادامه داد: امیدواریم با مشارکت نیکوکاران بخش مهمی از نیازهای اساسی ایتام و محسنین مرتفع گردد.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت:  طرح اکرام و محسنین یکی از طرح‌های برجسته کمیته امداد در زمینه اعتمادسازی و شفاف‌سازی است که در آن کمک‌های حامیان بدون واسطه و به صورت مستقیم به حساب فرزندان معنوی خود واریز می‌شود.

دشتی افزود: طرح اکرام و محسنین با هدف دستگیری از فرزندان خانوار تحت حمایت که دارای سرپرست از کار افتاده و بیمار هستند، اجرا می‌شود.

او با بیان اینکه خیرین و نیکوکاران برای پیوستن به "پویش ایران مهربان" می‌توانند عدد یک را به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ ارسال کنند، اظهار کرد: شماره تلفن ۰۴۵۳۳۷۴۶۲۰۰ اداره اکرام کمیته امداد استان اردبیل نیز برای هماهنگی‌های هرچه بیشتر در اختیار نیکوکاران قرار دارد.

بیش از ۴۱ هزار خانوار با جمعیت بیش از ۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =