۴۴۰ دوربین محدودیتهای تردد کرونایی را در اصفهان ثبت می‌کند

اصفهان- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: ۴۴۰ دوربین وقوع جرایم و محدودیت های کرونایی را در کلانشهر اصفهان ثبت می‌کنند.

حجت الله غلامی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: همچنین در شبکه راه‌های ارتباطی استان اغلب دوربین‌ها فعال است که با نظارت مرکز کنترل راه‌ها جریمه خودروهای غیربومی را در این سامانه اعمال می‌کند.

وی اضافه کرد: با توجه به شدت شیوع کرونا در استان در ادامه تعطیلی گروه شغلی ۲ و سه و  چهار مقرر شد فعالیت گروه یک که طی روز باعث تمرکز جمعیت و عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی می‌شود مانند آبمیوه فروشی، بستنی فروشی و اغذیه فروشی‌ها اگر فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نکنند، پلمب شوند.

غلامی ادامه داد: همه فعالیت گروه‌های یک به جز داروخانه‌ها و خدمات وابسته به بهداشت و درمان از ساعت ۲۱:۳۰ امشب به مدت ۱۰ روز تعطیل می‌شود که این اقدام در راستای کنترل تردد شبانه از ساعت ۲۲ است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تصریح کرد: مقرر شد علاوه بر خاموشی شبانه به میزان کمتر از ۳۰ درصد روشنایی در پارک‌ها صورت گیرد و تمامی دکه‌ها، آبمیوه فروشی‌ها و اسباب بازی‌ها در محدوده پارک‌ها تعطیل و هیچگونه فعالیتی در پارک‌ها صورت نگیرد.

به گفته وی شهرداری با کمک نیروی انتظامی و بسیج از تردد و تجمع و اتراق در پارک‌های استان جلوگیری کند.

غلامی با اشاره به تردد در مبادی ورودی استان بیان کرد: ۹ ایستگاه ایست و بازرسی از امروز با محوریت نیروی انتظامی و همکاری دستگاه‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، بسیج، ارتش، هلال احمر، هماهنگی فرمانداری‌ها و پشتیبانی شهرداری‌ها فعال شوند و از تردد خودروهای غیربومی به استان جلوگیری کنند.

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۲ میلیون و ۹۳ هزار و ۴۵۲ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۷۴ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته تعداد جان باختگان این بیماری در کشور به ۶۴ هزار و ۷۶۴ نفر رسیده است.

همچنین تاکنون یک میلیون و ۷۲۰ هزار و ۸۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha