توجه به مربیان سازنده راهکار بازگشت کشتی همدان به روزهای اوج است

همدان- ایرنا- نایب قهرمان سابق المپیک گفت: استفاده از ظرفیت و توانمندی مربیان سازنده، راهکار اساسی برای بازگشت ورزش کشتی این استان به روزهای اوج و اقتدار در سطح ملی و بین المللی است.

به گزارش ایرنا، «صادق گودرزی» روز سه شنبه با تشریح عملکرد تیم کشتی همدان در مسابقات انتخابی تیم ملی جوانان در جمع  خبرنگاران، افزود: در مسیر رسیدن به قهرمانی، کار اصلی را مربیان سازنده انجام می‌دهند که باید مورد توجه جدی قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه هر کشتی گیر صاحب مدال و قهرمانی حتما نمی تواند در هدایت سایر کشتی گیران مستعد موفق باشد، اظهار داشت: سازندگی در کشتی نیاز به مهارت آن دسته از مربیانی دارد که سال‌ها در پرورش نخبه‌ها کار کرده اند، هر چند حضور قهرمانان و بهره مندی از تجارب ارزنده آنان نیز دراین زمینه بسیار مهم و قابل توجه است.

گودرزی خاطرنشان کرد: یکی از دلایل موفقیت کشتی استان مازندران در شرایط فعلی، بها دادن به مربیان سازنده است که نتیجه آن را نیز در میادین مختلف رده‌های سنی پایه شاهد هستیم.

دارنده چهار مدال رنگارنگ جهانی و المپیک کشتی با اشاره به اینکه مازندران حریف اصلی همدان در رده‌های سنی پایه است، گفت: برگزاری اردوهای تمرینی و مسابقه‌ای مشترک با نخبه‌های کشتی مازندران یکی از مهمترین راهکارها برای رسیدن به شرایط مطلوب و ایده آلی است که بتوان در برابر این حریف دیرینه ایستاد.

وی افزود: کشتی گیران مستعد باید هدفمند در مسیر قهرمانی قدم بردارند و به حداقل‌ها بسنده نکنند چرا که یک کشتی گیر نخبه باید با پرهیز از فرصت سوزی، رسیدن به رقابت‌های مهم جهانی و المپیک را هدفگذاری کند.

وی حفظ قهرمانی را مهمتر و دشوارتر از رسیدن به آن دانست و گفت: رسیدن به دوبنده تیم ملی دشوار است اما مهمتر از آن حرکت روبه جلو در تصاحب مدال‌های مهم بین المللی است.

گودرزی تلاش هیات کشتی همدان در کسب موفقیت را مورد تمجید دانست و گفت: اعضای هیات کشتی این استان باید زنجیره حمایت از مربیان سازنده را مستحکم‌تر کنند تا دستاورد آن رسیدن به دوبنده‌های تیم ملی باشد.

تیم کشتی آزاد جوانان استان همدان در رقابت‌های انتخابی تیم ملی کشتی آزاد جوانان گرامیداشت سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برای حضور در رقابت‌های قهرمانی آسیا و جهان، موفق به کسب یک نشان طلا و یک نشان نقره شد.

برچسب‌ها

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha