انصارالله: صلح ادعایی عربستان سرپوش گذاشتن بر جنایات علیه یمن است

تهران- ایرنا- «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی وابسته به جنبش انصارالله، گفت که ادعای عربستان درباره صلح چیزی جز سرپوش گذاشتن بر جنایات پلید ائتلاف سعودی علیه مردم یمن نیست.

به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری یمنی «سبأ» در صنعا،  المشاط در سخنرانی خود به مناسبت فرارسیدن ماه رمضان گفت: ادامه محاصره و تجاوزات خفقان آور آمریکایی- سعودی علیه مردم یمن برای هفتمین سال متوالی و توقیف کشتی های نفتی و لذت بردن آنها از گرسنگی و شکنجه مردم یمن به همه جهان ثابت کرد که کشورهای متجاوز به ویژه آمریکا از ارزش های انسانی تهی هستند.

المشاط از نیروهای ائتلاف خواست تا زبان جنگ را کنار بگذارند و به صلح روی آورند که در غیر این صورت مردم یمن تجاوزگری آنها را با شدت هر چه تمام تر پاسخ خواهند داد.

وی همچنین عربستان سعودی را به بازداشت مهاجران یمنی در گذرگاه مرزی با این کشور و جلوگیری از بازگشت آنها به یمن متهم کرد و گفت که چنین اقدامات غیرانسانی بیانگر میزان تجاوزات رژیم سعودی علیه ملت ما است.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک و چراغ سبز آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن- فقیرترین کشور عربی- آغاز کرد تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، به اهداف و زیادی خواهی‌های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.

نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد از جمله بهداشت جهانی و یونیسف بارها هشدار داده‌اند که بر اثر ادامه حملات متجاوزان به یمن، مردم این کشور با قحطی و بروز یک فاجعه انسانی که در قرن گذشته بی‌سابقه است، روبه رو هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha