کالاهای اساسی مردم اردبیل در ماه رمضان تامین می‌شود

اردبیل- ایرنا- مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری اردبیل گفت: تامین کالاها و اجناس ضروری و مورد شهروندان استان در ماه مبارک رمضان مورد توجه ویژه بوده و مشکلی از این بابت در استان وجود ندارد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، حسین وطن دوست در جلسه کمیته رصد و پایش کارگروه تنظیم بازار استان اظهار کرد: تامین به موقع کالاهای اساسی و ضروری مردم و نیز جلوگیری از افزایش قیمت غیر متعارف این کالاها باید در الویت کاری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه طرح ضیافت در ماه رمضان اجرا می شود، افزود:در راستای حفظ آرامش بازار و رفاه شهروندان استان بویژه  اقشار آسیب پذیر، اقلام اساسی از قبیل برنج خارجی ، شکر خانواری ، روغن نباتی و گوشت قرمز در بسته این طرح قرار دارد.

وطن دوست گفت:  برنج خارجی به مقدار ۵۵۰ تن با قیمت برنج هندی ۱۸هزار و۵۰۰ تومان و برنج تایلندی به قیمت ۱۲هزارو۵۰۰ تومان، شکر خانواری به میزان ۴۲۰ تن به قیمت ۸هزارو۷۰۰ تومان و گوشت قرمز منجمد به میزان ۴۲ هزار تن به قیمت ۸۰ هزار تومان  در استان توزیه می شود.

مدیرکل دفتر اقتصادی استانداری اردبیل اظهار کرد:در تأمین کالاهای اساسی مردم در ماه رمضان مشکلی وجود ندارد و سهمیه اختصاصی استان بر اساس سرانه جمعیت بین شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه قیمت کالاهای اساسی هیچ گونه افزایش ندارد گفت: در ایام ماه مبارک رمضان در عرضه برخی کالاها تخفیف پنج تا ۱۵ درصدی روی کالاها درج می شود.

وطن دوست به تشدید نظارت و کنترل بازرسی توسط عوامل اجرایی تاکید کرد و افزود: میزان کشتار و توزیع مرغ در طول ایام هفته به طور هفتگی توسط سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی استان جهت ارایه گزارش به استاندار و معاون امور اقتصادی و اطلاع رسانی به مردم به دفتر هماهنگی امور اقتصادی ارسال و اعلام می شود.

مدیرکل دفتر امور اقتصادی استاندار اردبیل افزود: طرح روستا بازار هم توسط سازمان تعاون روستایی استان با هدف تامین و توزیع بموقع کالاهای اساسی مردم بویژه قشرآسیب پذیر با رعایت فواصل اجتماعی و سایر نکات و پروتکل‌های بهداشتی تقویت  می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha