حفظ طلای پارالمپیک توکیو مهمترین افق تیم ملی وزنه‌برداری است

کیش - ایرنا - سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری جانبازان و معلولان با بیان اینکه هم اکنون این تیم از از آمادگی ۸۰ تا ۹۰ درصدی برخوردار است گفت: حفظ مدال طلای مسابقه پارالمپیک توکیو مهمترین افق تیم ملی است.

علی اصغر رواسی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تیم ملی وزنه برداری جانبازان و معلولان هم اکنون در حال سپری کردن چهارمین اردوی آمادگی خود در کیش است که ۶ عضو این تیم تمرینات آمادگی خود برای شرکت در مساقات قهرمانی گرجستان و المپیک ۲۰۲۱ توکیو را ادامه می‌دهند.

وی اضافه کرد: تیم هم اکنون از آمادگی ۸۰ تا ۹۰ درصدی برخوردار است و در صدد هستیم با کسب بهترین سهمیه‌ها در مسابقات قهرمانی گرجستان با حداکثر آمادگی، مرداد امسال به ژاپن جهت حضور در مسابقه پارالمپیک توکیو اعزام شویم.

پورمیرزایی میراث‌دار سیامند خواهد بود

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری جانبازان و معلولان یاد آور شد: جممهوری اسلامی توانسته در المپیک ۲۰۱۲ لندن قهرمان جهان شود و در انتظار داریم با حفظ و ارتقای سطح آمادگی فعلی، مجددا مدال قهرمانی جهان در مسابقات توکیو ژاپن توسط منصورپور میرزایی را به ایران بیاوریم.

وی با بیان اینکه رکورد وزنه برداری جهان با ۳۱۰ کیلوگرم متعلق به مرحوم سیامند رحمان قهرمان پارالمپیکی وزنه برداری است یادآور شد: در این دوره  مهمترین تلاش تیم ملی جمهوری اسلامی حفظ مقام قهرمانی بوده و معتقدیم سیامند برای حداقل چند سال کماکان صاحب رکورد جهانی خواهد بود.

رواسی در خصوص تداوم اردوهای تیم ملی تا زمان حضور در مسابقات پارالمپیک گفت: تا کنون چهار اردو برگزار و برپایی اردوهای دیگر تا ۲۷ اردیبهشت زمان اعزام به مسابقات قهرمانی گرجستان ادامه دارد و پس از آن نیز تا اواخر مرداد (تاریخ اعزام به ژاپن) نیز اردوهایی تدارک دیده شده است.

وی گفت: تیم ملی وزنه‌برداری جانبازان و معلولان از اواخر مرداد تا اواسط شهریور در توکیو برای شرکت در مسابقه پارالمپیک حضور خواهد داشت و تیم‌های ملی چین و مصر از رقبای اصلی ایران در این مسابقات محسوب می‌شوند.

رواسی افزود: همچنین تک ستارگانی از کشورهای مکزیک، کره جنوبی روسیه، نیجریه و مالزی نیز دیگر رقبای اعضای تیم ملی در این رقابت‌ها محسوب می‌شوند.

تمرینات اردوی تیم ملی وزنه‌برداری جانبازان و معلولان از روز ۱۵ فروردین آغاز و به مدت ۲۴ روز تا هشت اردیبهشت در سالن بندنسازی هتل ایران کیش در ۲ نوبت صبح و عصر ادامه دارد.

امیر جعفری، روح‌الله رستمی، حامد صلحی پور، نادر مرادی، سامان رضی و منصور پورمیزایی ۶ ملی پوش پارالمپیکی حاضر در این اردو هستند که زیر نظر علی فخر آور مربی تیم ملی تمرینات خود را انجام می‌دهند.

در این اردو به جز ۶ وزنه بردار پارالمپیکی، حامد امین‌زاده در فوق سنگین و علی اکبر قریب شی در ۱۰۷ کیلوگرم برای آماده‌سازی جهت شرکت در بازی های پاراآسیایی چین نیز حضور دارند.

مسابقات قهرمانی جهان - گرجستان در اردیبهشت آخرین مسابقه گزینشی پاراوزنه برداری است که از ۲۷ اردیبهشت تا سوم خرداد برگزار می‌شود و آخرین درگاه برای کسب مجوز جهت شرکت در بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو است.

سیامند رحمان دارنده ۲ مدال طلا المپیک لندن و ریو اسفندماه سال ۱۳۹۸ به خاطر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. سیامند در پارالمپیک ریو ۳۱۰ کیلوگرم را مهار کرد و تاریخ ساز شد.

هم اکنون ۳۸ رشته ورزشی در جزیره کیش فعال بوده که موسسه ورزش و تفریحات سالم این جزیره امسال برنامه‌های آموزشی، ارتقاء، اعزام، اردو و مسابقه مختلف را تدارک دیده است.

در جزیره کیش حدود هفت هزار ورزشکار سازمان یافته و بیمه شده ۶۷ مربی فعالیت دارند.

جزیره کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از ۹۱ کیلومتر مربع مساحت در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است که در گذشته آن را قیس می خواندند.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت استراتژیک، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =