ستون نویس پاکستانی: امکان دخالت اسرائیل در حادثه نطنز قوی است

اسلام‌آباد - ایرنا - ستون نویس یک روزنامه اردو زبان در پاکستان با اشاره به عملیات تخریبی در تاسیسات غنی‌سازی نطنز و همزمان شدن آن با گشایش در مذاکرات برجام، نوشت: به احتمال قوی دخالت رژیم صهیونیستی که دشمن اصلی برنامه‌های هسته‌ای ایران است، در این حمله وجود دارد.

به گزارش ایرنا، در این یادداشت که با عنوان «حمله به تاسیسات اتمی ایران» روز سه‌شنبه در روزنامه اردو زبان «امت» منتشر شد، آمده است: چندین دانشمند هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران نیز در گذشته هدف عملیات‌های تروریستی اسرائیل قرار گرفته اند و اکنون احتمال قوی دخالت این رژیم در حادثه نطنز وجود دارد.

وی با استناد به اظهارات وزیر امور خارجه ایران، رئیس سازمان انرژی اتمی و سخنگوی این سازمان درباره تروریسم هسته‌ای مخالفان پیشرفت جمهوری اسلامی در عرصه علم هسته‌ای و تاکید بر حق مشروع ایران برای انتقام از آمران و عاملان این اقدام تروریستی، گفت: این حمله واکنش آژانس بین المللی انرژی اتمی را نیز درپی داشته اما این نهاد بین المللی عکس العمل دیگری نشان نداده است.

این تحلیلگر پاکستانی افزود: جمهوری اسلامی ایران، رژیم صهیونیستی را مقصر اصلی حملات به تاسیسات هسته‌ای خود می‌داند، این درحالی است که سال گذشته نیز دکتر محسن فخری زاده دانشمند هسته‌ای ایران در تهران ترور شد.

این یادداشت می افزاید: درحالی که ایران با قدرت‌های جهان در وین اخیراً گفت وگوهای امیدبخش و سازنده‌ای برای پایان دادن به بن بست در توافق هسته‌ای داشته و هیات آمریکایی نیز همزمان در وین حضور داشت، حمله به تاسیسات نطنز صورت گرفت.

به گزارش ایرنا،  بامداد یکشنبه ۲۲ فروردین ماه، بخشی از شبکه برق تاسیسات غنی‌سازی شهید مصطفی احمدی روشن نطنز دچار حادثه شد که علل آن در دست بررسی است، اما رسانه‌های اسراییلی این اقدام خرابکارانه را به رژیم صهیونیستی نسبت داده و تاکید کردند اخلال در شبکه توزیع برق تاسیسات غنی ‌سازی نطنز از طریق یک حمله سایبری انجام شده است.

علی اکبر صالحی، رییس سازمان انرژی اتمی گفت: این حادثه قطعا خرابکاری بوده و سیستم‌های امنیتی ما به ریشه‌یابی اتفاق اخیر رسیدند. سرنخ‌ها پیدا شده و سیستم امنیتی این مسئله را با قدرت و قوت پیگیری می‌کند و خودشان به موقع اطلاع رسانی می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =