۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۱
کد خبرنگار: 2293
کد خبر: 84293678
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح الزام شهرداری تهران به تدوین کارنامه ۴ ساله تصویب شد

تهران-ایرنا- طرح الزام شهرداری تهران به تدوین کارنامه چهار ساله که به پیشنهاد سخنگوی شورای شهر در صحن علنی شورا مطرح شد، با ۱۷ رای تصویب شد.

به گزارش ایرنا «علی اعطا» روز  سه‌شنبه در جریان دویست و هشتاد و ششمین جلسه در این خصوص گفت: وظیفه و مسئولیت ما در مجموعه مدیریت شهری است که به مردم گزارش کنیم در شهریور ماه ۹۶ چه چیزی تحویل گرفتیم و در مرداد ماه ۱۴۰۰ چه چیزی تحویل خواهیم داد.

سخنگوی شورای شهر تهران گفت: باید در چارچوب یک صورت بندی مقایسه ای، توضیح داده شود چه تحویل گرفته شده است و چه تحویل داده خواهد شد.

اعطا اظهار داشت که شورای پنجم بعد از یک دوره ۱۴ ساله مدیریت پیوسته یک جریان سیاسی و فکری و سیاست ها و جهت گیری های تقریباً یکسان، کار خود را آغاز کرد.

وی با بیان اینکه این تغییر ناشی از اراده و خواست مردم ایجاد شد، اظهار داشت: رای مردم مبنی بر این بود که این رویکردهای جاری باید تغییر پیدا کند و شهر تهران به گونه‌ای دیگر اداره شود.

اعطا ادامه داد: این تغییر و اراده در انتخاب اعضای شورا، برنامه‌ها و شعارهایی که داده بودند متبلور شد و به تبع آن،  اراده مردم در شورا ، شهرداری و رویکرد مدیریت شهری و برنامه و بودجه شهرداری حاکم شد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد : اعضای شورا در هفتمین جلسه دوره پنجم خود در تاریخ ۲۱ شهریور ۹۶ طرح دوفوریتی را تصویب کردند که بر اساس آن شهرداری تهران به تهیه و ارائه گزارش و سند تحویل و تحول مدیریت شهری حداکثر ظرف ۱۰۰ روز، ملزم شد.

وی با بیان اینکه شهردار وقت گزارش متناظری را تهیه و به شورا ارائه کردند،گفت سند تحویل و تحول سال ۹۶ می گفت ما چه چیزی را تحویل گرفتیم و سند تحویل و تحول سال ۱۴۰۰ می گوید ما چه چیزی را تحویل خواهیم داد.

وی ادامه داد: سند تحویل و تحول سال ۱۴۰۰ گزارش روتینی که جنبه تبلیغاتی دارد و روابط عمومی ها آن را تعیین می کنند نیست بلکه گزارش مستند و دیتا محور در حوزه های مختلف داری است که با صورت‌بندی مقایسه‌ای برای مخاطب قابل فهم باشد.

اعطا ادامه داد: این سند توسط شهردار تهران در صحن شورا ارائه خواهد شد و قابلیت انتشار پیدا خواهد کرد.
در نهایت اعضای شورای شهر یا ۱۷ رای این طرح را تصویب کردند.

بر اساس ماده واحده این طرح، شهردار تهران موظف است گزارش و سند تحویل و تحول مدیریت شهری را با تاکید بر اطلاعات دقیق و قابل استناد مبتنی بر کارنامه مدیریت شهری در دوره پنجم شورای اسلامی شهر تهران بر مبنای گزارش و صنعت تحویل و تحول سال ۹۶ و با صورت‌بندی مقایسه‌ای در حوزه های ماموریتی شهردار گزارش دهد.

اعضای شورا بر این اساس به پیروز حناچی شهردار تهران تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ فرصت دادند تا این سند را تهیه تنظیم و در صحن علنی شورای شهر قرائت کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha