موافقت شهرداران فرانسه با برگزاری انتخابات منطقه ای و استانی در خرداد

تهران- ایرنا- رسانه های فرانسوی اعلام کردند دولت فرانسه پس از مشورت با شهرداران و کسب موافقت آن ها، خواستار برگزاری انتخابات منطقه ای و استانی در ماه ژوئن (خرداد) به رغم وخامت بحران شیوع کرونا در این کشور شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روزنامه فرانسوی لوپوئن، ژان کاستکس نخست وزیر فرانسه قرار است فردا به منظور اقناع نمایندگان در خصوص برگزاری انتخابات منطقه ای و استانی در موعد مقرر ( ۱۳ و ۲۰ ژوئن) در پارلمان این کشور حضور یابد.

این رسانه فرانسوی افزود: دولت در نامه ای خطاب به شهرداران فرانسه نظر آن ها را مبنی بر برگزاری انتخابات منطقه ای و استانی در ماه ژوئن (خرداد) جویا شده و ۵۶ درصد آن ها موافقت خود را در این رابطه اعلام کردند.

اوئست فرانس نیز نوشت: پیشتر سخنگوی دولت فرانسه خواستار حمایت برگزاری این انتخابات در موعد مقرر و تداوم روند دموکراسی شده؛ این در حالی است که نخست وزیر فرانسه از احتمال تعویق این انتخابات پس از بحث و تبادل نظر در پارلمان این کشور در روزهای آتی خبر داده است.

فرانس ۲۴ نیز تصریح کرد:  انتخابات منطقه ای و استانی فرانسه که قرار بود در ماه مارس (اسفند/ فروردین) برگزار شود، به دلیل تداوم سیر صعودی ابتلا به کووید-۱۹ در این کشور به ماه ژوئن (خرداد) موکول شده است.

به رغم سپری شدن یک هفته از محدودیت های سراسری در فرانسه، اما هنوز این محدودیت ها تاثیری بر روند مهار شیوع بیماری کووید ۱۹ نداشته و شمار افراد بستری شده در بخش مراقبت های ویژه به سطح نگران کننده ای رسیده است.

وزارت بهداشت فرانسه گزارش داد که تعداد بیماران در بخش های مراقبت ویژه کرونا با افزایش ۷۸ نفر دیگر به رکورد جدید پنج هزار و ۹۱۶ نفر رسید و این روند نشان می دهد که محدودیت های سراسری برای یک هفته هنوز اثری نداشته است.

با افزایش مجدد تعداد مبتلایان به ویروس کرونا از هفته گذشته در فرانسه سومین دور محدودیت های قرنطینه در این کشور به اجرا گذاشته شد.

مدارس، رستوران ها و کسب و کارهای غیرضروری به مدت چهار هفته بسته شده اند و در این مدت قانون منع آمد و شد از هفت بعد از ظهر تا شش صبح اجرایی شده است.

افزایش تعداد مبتلایان در فرانسه در حالی رخ می دهد که دولت این کشور مانند سایر کشورهای اروپایی با کمبود واکسن ضد ویروس کرونا مواجه شده است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در تارنمای وردمیترز؛ فرانسه با بیش از ۵ میلیون مورد ابتلا به کووید-۱۹ و نزدیک به صد هزار جان باخته ناشی از آن، در جایگاه چهارم جهان و رتبه نخست اروپا قرار دارد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha