۲۹۵ واحد مسکونی به محرومان استان ایلام واگذار شد

ایلام- ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام گفت: از مجموع ۲ هزار واحد مسکونی سهمیه مسکن محرومان در این استان تاکنون ۲۹۵ واحد واگذار و هزار و ۳۰ مورد نیز به مرحله اجرای سقف رسیده است.

حبیب الله محبی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ تاکنون پرونده ۲ هزار واحد به بانک های عامل استان معرفی شده که از این تعداد هزار و ۶۷۵ مورد عقد قرارداد شده است.

وی با اشاره به وضعیت پیشرفت فیزیکی احداث این واحدها در استان افزود: عملیات پی کنی یک هزار و ۸۵۵ واحد انجام شده و ۸۱۲ واحد نیز به مرحله اجرای فنداسیون رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایلام با اشاره به وضعیت پرداخت تسهیلات گفت: اعتبار مصوب تسهیلات هزار میلیارد ریال است که تاکنون نزدیک به ۸۴۰ میلیارد ریال از این میزان تسهیلات پرداخت شده است.

محبی تاکید کرد: میزان اعتبار تسهیلات بلاعوض نیز ۶۰۰ میلیارد ریال است که تا کنون بیش از ۲۳۰ میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا، برای احداث هر واحد مسکن محرومان ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات با بهره چهار و پنج درصد و ۳۰۰ میلیون ریال نیز کمک بلاعوض در نظر گرفته شده است.

بر اساس نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵، جمعیت استان ایلام ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر معادل ۷۳ صدم درصد جمعیت کل کشور است و رتبه آخر میزان جمعیت را در میان استان‌ها دارد.

استان ایلام دارای ۶۰۷ روستا با جمعیتی بالغ بر ۱۸۲ هزار نفر است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha