۶۹۱ نفر در تالش واکسن کرونا دریافت کردند

آستارا - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش گفت: ۶۹۱ نفر از پزشکان و پرستاران بخش خصوصی و دولتی، پاکبانان، جانبازان، بیماران خاص و سالمندان مرکز بهزیستی این شهرستان، علیه بیماری کووید ۱۹ واکسینه شدند.

بختیار حیدرنیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به واکسینه شدن ۷۵ نفر از اعضای نظام پزشکی تالش افزود: در ماه جاری از چهار هزار و ۳۰۰ نفر به روش های پی سی آر و رپید، تست کرونا گرفته شد و حدود ۸۵۰ نفر مثبت شدند.

وی ادامه داد: در فروردین ماه جاری ۹۰ بیمار به بیمارستان شهید نورانی مراجعه کرده، بستری و یا بعد از بهبودی مرخص شدند و ۲۷ فرد مبتلا به کرونا در بیمارستان بستری هستند.

وی از شهروندان خواست از ترددهای غیرضروری و شرکت در دورهمی ها، عروسی و عزا خودداری و با توجه به قدرت سرایت ویروس جهش یافته، دستورالعمل های بهداشتی را با دقت بیشتر رعایت کنند.

حیدرنیا گفت: با افزایش آمار مبتلایان به کرونا در شهرستان با مشکل کمبود تخت در بیمارستان و فشار مضاعف بر کادر درمان مواجه خواهیم شد و این امر منجر به افزایش مرگ و میر مبتلایان می شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تالش افزود: اگر پروتکل های بهداشتی نظیر استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و شست و شوی مرتب دست ها رعایت شود، شیوع ویروس و ابتلای افراد کاهش خواهد یافت و شرایط بهتری برای ارائه خدمات به بستری ها فراهم خواهد شد.

وضعیت تالش از نظر شیوع کرونا قرمز است و این ویروس در دنیا خسارات جانی و مالی بر جا گذاشته و بهترین راهکار مقابله با آن، رعایت پروتکل های بهداشتی و محدودیت های کرونایی است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =