دستور معاون اول رییس جمهوری برای پاسخ به مطالبات خراسان جنوبی

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی از دستور ویژه معاون اول رییس جمهوری برای پاسخ به مطالبات استان خبر داد و گفت: موضوع پروژه انتقال آب از خلیج فارس و فعال شدن پایانه‌های مرزی استان از مواردی بود که به طور ویژه در دیدار با "اسحاق جهانگیری" مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری افزود: این دیدار در تهران با هدف پیگیری مطالبات استان انجام شد.

وی بیان کرد: در دیدار با معاون اول رییس جمهوری درباره مسائل مهم و اساسی توسعه استان خراسان جنوبی در زمینه‌های مختلف نیز بحث و گفت و گو شد.

استاندار خراسان جنوبی گفت: موضوع پروژه انتقال آب از خلیج فارس و فعال شدن بازارچه‌ها و پایانه‌های مرزی استان از مواردی بود که به طور ویژه مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه میانگین بارندگی‌ها در سال زراعی جاری بسیار ناچیز بوده، درخواست کمک به کشاورزان و اقشار آسیب‌دیده و متأثر از خشکسالی، تامین نهاده‌های دامی و مساعدت در تخصیص اعتبار برای تامین و توزیع آب شرب روستایی از دیگر مواردی بود که در این دیدار مطرح شد.

ملانوری اظهار داشت: علاوه بر این موارد، درخصوص کمک به تسریع در اجرای پروژه راه‌آهن، تکمیل پروژه‌های عمرانی، تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی، تجهیز استان به امکانات مدیریت بحران و مباحث توسعه‌ای نیز گفت و گو شد و در این دیدار دکتر جهانگیری، دستورات لازم را برای پیگیری موضوعات مطرح شده ارائه کرد.

وی همچنین گفت: در این جلسه از معاون اول رییس جمهوری برای سفر به استان خراسان جنوبی دعوت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha