۶ واحد صنفی متخلف‌ کرونایی در آران و بیدگل پلمب شد

کاشان - ایرنا - کارشناس مسوول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل گفت: ۶ واحد صنفی این شهرستان به دلیل رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی مبارزه با شیوع کرونا پلمب شد.

علی اعتصام روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحدهای صنفی شامل ۲ نانوایی و یک مرکز اقامتی، آبمیوه فروشی، آشپزخانه و سوپرمارکت است که  از آغاز اعمال محدودیت‌های وضعیت نارنجی در این شهرستان (۱۴ فروردین) در پی گشت‌های بازرسی به منظور نظارت بر رعایت اجرای مناسب دستورالعمل‌های بهداشتی مبارزه با شیوع کرونا پلمب شد.

وی با تبیین به عملکرد بازرسی واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان آران و بیدگل از اصناف در اسفند ۹۹ و فروردین امسال اظهار داشت: از مجموع ۹۶۱ بازرسی انجام شده، ۷۲۷ بازرسی از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی بوده که ۷۹۴ کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل مصرف جمع‌آوری و ۸۸ مورد هم تخلف بهداشتی ثبت و اقدام‌های قانونی در این خصوص انجام شد.

وی با بیان اینکه از آغاز اعمال محدودیت‌های وضعیت نارنجی در آران و بیدگل نزدیک به ۲۶۰ بازدید از اصناف شهرستان انجام شده است، تصریح کرد: کوچک‌ترین چشم‌پوشی در برخورد با تخلف‌ها وجود نخواهد داشت و کم‌ترین برخورد با واحدهای متخلف، پلمب است که بر این پایه انتظار می‌رود واحدهای صنفی، صنایع و تشکل‌ها نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اقدام کنند تا برخلاف میل باطنی ناچار به جلوگیری از فعالیت آنها نشویم.

اعتصام یادآور شد: نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی و صنعتی در راستای رعایت درست دستورالعمل‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی به ویژه استفاده از ماسک با افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در سطح شهرستان تشدید شده است.

وی اضافه کرد: این گشت مشترک در طول شبانه‌روز با حضور بازرسان اتاق اصناف، صنعت، معدن و تجارت به همراه شبکه بهداشت و درمان شهرستان آران و بیدگل انجام می‌شود.

اکنون وضعیت کرونایی شهرستان آران و بیدگل نارنجی است.

بیماری ویروسی کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

به گزارش ایرنا، به دنبال افزایش موارد بستری کرونایی در شهرستان آران و بیدگل در هفته دوم فروردین، وضعیت این شهرستان از زرد به نارنجی تغییر کرد.

شهرستان آران و بیدگل با افزون بر ۳ هزار واحد صنفی و جمعیت بیش از ۱۰۳ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۱۵ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =