توزیع ۷۸۱ تن کالای اساسی در خراسان شمالی آغاز شد

بجنورد-ایرنا- مدیر بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: توزیع ۷۸۱ تن کالای اساسی مورد نیاز مردم استان به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان از امروز (سه‌شنبه) آغاز شده است و نگرانی در زمینه کمبود این اقلام وجود ندارد.

حسن وحیدی روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهم استان از اقلام مختلف کالای اساسی ماه مبارک رمضان جذب شده است که شامل شکر، برنج و گوشت قرمز منجمد است.

وی خاطرنشان کرد: سهم استان از برنج هندی توزیع ۴۰۰ تن از این محصول در ماه مبارک رمضان است که عرضه آن با قیمت مصوب ۱۸۵ هزار ریال در هر کیلوگرم آغاز  شده است؛ همچنین۳۵۰ تن شکر مصرف خانوار در استان هم با قیمت مصوب ۸۷ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم توزیع می شود.

وحیدی گفت: ۳۱ تن گوشت قرمز منجمد هم با قیمت ۸۰۰ هزار ریال در هر کیلوگرم سهم استان برای توزیع در ماه مبارک رمضان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: علاوه بر سهم ماه مبارک رمضان، اکنون ۳۰۰ تن روغن خوراکی سهم مصرف صنف و صنعت استان و بیش از ۸۰۰ تن روغن خوراکی سهم مصرف خانوار استان تامین شده است که در شهرستان های مختلف توزیع می شود.

وی افزود: ۳۰۰ تن هم خرما برای توزیع در بازار  استان در ماه مبارک رمضان تامین شده است که با قیمت مصوب ۲۷۰ هزار ریال به ازای هر کیلوگرم عرضه خواهد شد. 

مدیر بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: برای تامین گوشت گرم مرغ، روزانه ۶۰ تن از این محصول در استان توزیع و عرضه می شود که البته این رقم بیش از نیاز استان است.

وحیدی خاطرنشان کرد: گوشت گرم مرغ بیش از نیاز روزانه استان در حال توزیع است با این وجود برای جذب گوشت منجمد مرغ در خواست شده است.

مدیر بازرگانی داخلی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی اظهار داشت: هیچ مشکلی در تامین کالاهای اساسی در استان وجود ندارد و توزیع این اقلام در روستاها با کمک سازمان تعاون روستایی انجام می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور واقع است و ۴۴ درصد از جمعیت آن در روستاها سکونت دارند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =