یونهاپ: موضع آمریکا در مورد تحریم‌های ایران تغییر نکرده است

تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا در میان ادامه درخواست ایران برای آزادی پول‌های مسدود شده تهران در بانک‌های کره جنوبی، با ارسال ایمیلی به خبرگزاری یونهاپ اعلام کرد که موضع ایالات متحده در مورد تحریم‌های ایران تغییر نکرده است.

به گزارش ایرنا از یونهاپ، اداره سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا روز دوشنبه در ایمیلی این پاسخ را به خبرگزاری کره جنوبی یونهاپ اعلام کرده است.

یونهاپ می‌گوید: این اظهارات پس از آن صورت می‌گیرد که نخست وزیر کره جنوبی «چانگ سای کیون» روز گذشته در تهران گفته بود «این پول متعلق به ایران است».

چانگ هنگام بازدید از تهران به خبرنگارانی که وی را همراهی می کردند گفت: «من قبلاً هم گفته‌ام که ‌این پول پول ایران است و باید به صاحب آن پس داده شود.»

او در عین حال اظهار داشت که ابتدا باید راهی برای بازگرداندن پول به ایران پیدا کنند.

در حال حاضر حدود ۷ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران به دلیل تحریم‌های آمریکا در بانک های کره جنوبی بلوکه شده است.

یونهاپ نوشته است: واشنگتن پیشتر گفته بود که این پول آزاد نخواهد شد تا زمانی که ایران به توافق هسته‌ای چند جانبه خود که به عنوان برنامه جامع اقدام مشترک شناخته می‌شود برگردد.

گزارش می‌افزاید: مذاکرات سئول و تهران بر سر وجوه بلوکه شده ایران در کره جنوبی، پس از توقیف یک کشتی کره در ماه ژانویه سرعت گرفت اما ایران می گوید توقیف این تانکر هیچ ارتباطی با پولهایش در کره جنوبی ندارد هفته گذشته ایران نفتکش و ناخدای آن را آزاد کرد.

سفر سه روزه چانگ به ایران اولین سفر یک نخست وزیر کره جنوبی در ۴۴ سال گذشته در نوع خود بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha