۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۳:۵۴
کد خبرنگار: 2986
کد خبر: 84293523
۳ نفر

برچسب‌ها

حمایت گروه هفت از اوکراین:روسیه تحرکاتش را متوقف کند

نیویورک- ایرنا- وزیران خارجه گروه هفت با اعلام حمایت از استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین از روسیه خوستند تحرکات نظامی خود در مرزهای این کشور را متوقف کند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه روز دوشنبه این وزیران که در تارنمای وزارت خارجه آمریکا منتشر شد، آمده است: ما ، وزیران خارجه گروه هفت متشکل از کانادا ، فرانسه ، آلمان ، ایتالیا ، ژاپن ، انگلستان و ایالات متحده آمریکا و نماینده عالی اتحادیه اروپا به شدت نگران افزایش مداوم نیروهای نظامی روسیه در مرزهای اوکراین و در کریمه الحاقی غیرقانونی هستیم.

این بیانیه می‌افزاید: این تحرکات گسترده نیروهای نظامی بدون اطلاع قبلی، نشان‌دهنده فعالیت‌های تهدیدآمیز و بی‌ثبات کننده است.  ما از روسیه می‌خواهیم که تحریکات خود را متوقف کرده و مطابق با تعهدات بین‌المللی خود تنش‌ها را سریعاً کاهش دهد.

وزیران خارجه گروه هفت ادامه دادند: به طور خاص، ما از روسیه می‌خواهیم که اصول و تعهدات سازمان امنیت و همکاری اروپا را که در مورد شفافیت جنبش‌های نظامی به امضا رسانده است، حفظ کند و به روال تعیین شده در فصل سوم سند وین پاسخ دهد.

در این بیانیه اضافه شده است: با یادآوری آخرین بیانیه خود در ۱۸ مارس، ما حمایت بی دریغ خود از استقلال، حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین را در مرزهای شناخته شده بین‌المللی آن تأیید می‌کنیم. ما از خویشتنداری اوکراین حمایت می‌کنیم.

وزیران خارجه گروه هفت تاکید کردند: ما بر تشکر و پشتیبانی مستمر خود از تلاش‌های فرانسه و آلمان از طریق روند نرماندی برای اطمینان از اجرای کامل توافقنامه‌های مینسک که تنها راه پیشبرد یک راه حل سیاسی پایدار درگیری است، تأکید می‌کنیم.

آنها در بیانیه خود افزودند: ما از همه طرف‌ها می‌خواهیم که به طور سازنده در گروه تماس سه جانبه در مورد پیشنهادهای سازمان امنیت و همکاری اروپا برای تأیید و تحکیم آتش بس شرکت کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha