۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۳:۳۵
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84293520
۰ نفر

برچسب‌ها

وزیر امورخارجه فرانسه وارد هند شد

تهران- ایرنا- وزیر امورخارجه فرانسه بامداد سه‌شنبه برای حضور در کنفرانس "گفت‌وگوی رایسینا" و دیدار با مقامات ارشد هند وارد دهلی نو شد.

به گزارش ایرنا روزنامه هندو بیزینس نوشت "ژان ایو لودریان" وزیرخارجه فرانسه برای تقویت روابط راهبردی و همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله محیط زیست، اقتصاد، فناوری اطلاعات، هنر و فرهنگ و حضور در کنفرانس گفت‌وگوی رایسینا از امروز (سه‌شنبه) سفر رسمی سه روزه را به هند آغاز کرد.  

گفت‌وگوی رایسینا از سال ۲۰۱۶ تاکنون با همکاری وزارت امورخارجه هند و اندیشکده شناخته شده این کشور به نام "بنیاد تحقیقاتی هند (ORF) برگزار شده است. این گفت‌وگو در واقع یک کنفرانس چند جانبه است که به چالش برانگیزترین موضوعات پیش روی جامعه جهانی می‌پردازد. همه ساله رهبران جهانی در زمینه‌های سیاسی، تجارت، رسانه و جامعه مدنی در هند گردهم می‌آیند تا در مورد  طیف گسترده‌ای از موضوعات مربوط به سیاست بین‌المللی بحث و تبادل نظر کنند.

براساس بیانیه رسمی سفارت فرانسه در هند، لودریان در این سفر مذاکرات دوجانبه با همتای هندی خود جایشانکار انجام خواهد داد و همچنین روز سه‌شنبه با نارندرا مودی نخست وزیر هند دیدار خواهد کرد.

در ادامه بیانیه سفارت آمده است که لودریان روز چهارشنبه به همراه "پراکاش جاوادکار" وزیر محیط زیست، جنگل و تغییرات آب و هوایی هند در یک میزگرد در سفارت فرانسه در مورد تقویت اقدامات جهانی علیه تغییرات آب و هوایی شرکت خواهد کرد.

به گزارش رسانه هندی آنی نیوز، لودریان و جایشانکار وزیر امورخارجه هند همچنین در مورد موضوعات اصلی منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله میانمار، ایران و روند صلح در افغانستان گفت‌وگو خواهند کرد.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha