۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۶:۴۲
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84293514
۰ نفر

برچسب‌ها

سازمان ملل خواستار توقف فوری خشونت‌ها در میانمار شد

تهران- ایرنا- تیم سازمان ملل متحد در میانمار با توجه به آخرین گزارش‌ها در مورد کشته شدن دهها نفر در سرکوب اعتراض‌ها به ارتش، بار دیگر خواستار پایان دادن به خشونت علیه غیرنظامیان شد.

به گزارش بامداد سه شنبه ایرنا از وب سایت رسمی سازمان ملل، بیش از ۸۰ نفر در میانمار روز جمعه جان خود را از دست دادند زیرا گزارش شده است که نیروهای امنیتی در شهر باگو واقع در ۹۰ کیلومتری (۵۶ مایل) شمال شرقی پایتخت تجاری یانگون از سلاح‌های سنگین علیه معترضان استفاده کرده‌اند.

تیم سازمان ملل متحد در میانمار (UNCT) در پیام توییتری نوشت: ما حوادث باگو درباره استفاده از توپخانه سنگین علیه غیرنظامیان و عدم پذیرش مجروحان برای درمان را دنبال می‌کنیم.

بر اساس گزارش وب سایت سازمان ملل، از زمان کودتای نظامی در میانمار در اول فوریه (۱۳ بهمن) صدها غیرنظامی از جمله دستکم ۴۴ کودک در سرکوب میانمار کشته شده‌اند. تعداد زیادی نیز به شدت زخمی شده‌اند و بیش از ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در بازداشت به سر می‌برند.

گزارش‌ها حاکی است که چند صد نفر که به دنبال کسب پناهندگی از کشورهای همسایه هستند از مناطق تحت خشونت گریخته‌اند.

آژانس‌های سازمان ملل همچنین از افزایش شدید قیمت مواد غذایی و سوخت در بسیاری از مناطق میانمار به دلیل بروز اختلال در زنجیره تامین و بازار خبر داده‌اند.

بشردوستان نگرانند که اگر روند افزایش قیمت ادامه یابد، توانایی فقرا و افراد آسیب پذیر برای قرار دادن غذای کافی در سفره خانواده را به شدت تضعیف می‌کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha