۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱:۲۱
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 84293502
۰ نفر

برچسب‌ها

ترافیک هوایی اسپانیا به دلیل وضعیت اضطراری کاهش یافته است

مادرید- ایرنا- ترافیک هوایی اسپانیا در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۱ میلادی به دلیل منع رفت و آمد ناشی‌ از وضعیت اضطراری اعلام شده از سوی دولت و بسته شدن مرز بیشتر ایالت های کشور ، کاهش پیدا کرده است .

به گزارش ایرنا از روزنامه ال پاییس ، فرودگاه های  اسپانیا در این رابطه ، سه ماهه نخست سال جاری را با ۲۴، ۸ میلیون مسافر به پایان رساندند که ۴، ۸۰ درصد کمتر از همین زمان در سال ۲۰۲۰ است .

تعداد عملیات ها تا پایان ماه مارس به ۱۹۹ هزار و ۷۲۶ مورد رسید که نسبت به سه ماهه نخست سال گذشته ، ۵۲ درصد افت داشت .

این کاهش ثابت می‌ کند که علیرغم تلاش شرکت های هواپیمایی برای ادامه برنامه ریزی  پروازها ، ظرفیت مسافران به شدت کاهش داشت .این بدان معنی‌ است که نه تنها هواپیماهای کمتری پرواز می‌ کنند بلکه هواپیماها تقریبا خالی‌ پرواز می‌ کنند .

فرودگاه هایی‌ که بیشترین کاهش ها را داشتند ، آنهایی بودند که ایالت هایی‌ که در آنها قرار دارند محدودیت های شدید رفت و آمد را اعمال کردند .در این رابطه ، ایالت والنسیا و کاتالونیا ، بیشترین افت را تجربه کردند .به طور مثال فرودگاه آلیکانته در ایالت والنسیا ۴، ۹۱ درصد ، فرودگاه والنسیا ۹، ۸۵ درصد و فرودگاه بارسلون در کاتالونیا با ۱، ۸۶ درصد افت پرواز روبرو شدند .

فرودگاه ها در ایالت آندالس نیز سقوط های مهمی‌ را متحمل شدند به طوری که فرودگاه سویا ۶، ۸۸ درصد و فرودگاه مالاگا ۲، ۸۴ درصد افت پرواز داشتند .

اسپانیا در طول سه ماه ( بین ۱۴ مارس تا ۲۱ ژوئن سال گذشته میلادی )، در وضعیت اضطراری قرار گرفت ، دوره ای که مردم کشور برأی مهار بیماری مجبور شدند در خانه های خود بمانند .

در بدترین زمان های این بیماری همه گیر در  اسپانیا ، مخصوصا بین اواخر ماه مارس و اوایل ماه آوریل ، روزانه بیش از ۹۰۰ نفر به دلیل کووید ۲۰۱۹ ، جان خود را از دست دادند .

دولت اسپانیا از سال گذشته ، وضعیت اضطراری را هر شش ماه تمدید کرد تا که جلوی پیشرفت بیماری در کشور را بگیرد اما تعطیلات کریسمس و عید پاک ، موج های دوم و سوم بیماری را به ارمغان آوردند .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha