پنج هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی اردبیل به سامانه آبیاری نوین مجهز شد

اردبیل-ایرنا- استاندار اردبیل از اجرا و تجهیز پنج هزار و ۲۰۰ هکتار از دشت اردبیل، اراضی ممنوعه شهرستان‌های نیر، نمین و سرعین به سامانه نوین آبیاری در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز سه‌شنبه در جلسه بررسی و تایید برنامه‌های جهش تولید ۱۴۰۰ در بخش کشاورزی اظهار کرد: برای سال جاری اجرای سامانه آبیاری نوین در ۶هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان‌ها برنامه ریزی شده است.

وی بیان کرد: در بحث توسعه کشت تراکم گلخانه‌ای  بیش از ۶۴ هکتار در سال گذشته  به بهره‌برداری رسیده و برای سال جاری نیز ۳۲۲ هکتار در نظر گرفته شده است.

بهنامجو با اشاره به اینکه در سال گذشته ۵۳ واحد تولیدی کشاورزی راکد و نیمه فعال به چرخه فعالیت باز گشته‌اند، گفت: برای سال جدید نیز ۹۶ واحد احصاء شده که ۶۰ واحد آن به طور قطع فعال‌سازی می‌شود.

استاندار اردبیل از شناسایی ۱۶۸ طرح تولیدی و اقتصادی در بخش کشاورزی خبر داد و گفت: از طرح‌های  مهم تولیدی و اقتصادی در حال احداث و ظرفیت اشتغال زایی بیشتر حمایت می‌شود تا  امسال به بهره برداری برسند.

وی تشریح کرد: اکثر این طرح‌ها در شاخص‌هایی مانند توسعه صنایع تبدیلی، اصلاح الگوی کشت، افزایش تولیدات دامی و زراعی، باغی و شیلات بوده و براساس تعهدات و ظرفیت‌های استان پیگیری می‌شوند.

به گفته وی، دستگاه‌های اجرایی استان باید بیش از ۷۰درصد تعهدات خود را به جهت محدودیت‌های فصل کاری در ۶ماهه اول سال اجرایی کنند.

استاندار اردبیل گفت: در سال ۱۴۰۰ کارگروه های تخصصی برنامه‌های تخصصی خود را جهت اجرا تدوین کرده و  برای تامین زیرساخت‌ها، اعتبارات و تسهیلات لازم باید پیگیری مستمر داشته باشند.

وی ادامه داد: احصای قوانین و مقررات، آیین نامه ها، دستورالعمل ها و بررسی بروکراسی اداری باید جهت پیشبرد برنامه ها مورد توجه قرار گیرد تا شاهد شکوفایی فضای کسب و کار در سطح استان باشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =