۶ شهرک صنعتی چهارمحال و بختیاری با چالش جدی تامین آب روبرو است

شهرکرد- ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری، بحران آب را از مهمترین چالش‌های شهرک‌های صنعتی استان برشمرد و گفت: ۶ شهرک و ناحیه صنعتی استان با چالش شدید بحران آب شرب روبرو است.

حمیدرضا فلاح روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان ۱۱ مورد با چالش تامین آب روبرو است اما در ۶ شهرک این چالش بسیار جدی است و با تانکر آبرسانی می‌شود.

وی ادامه داد: شهرک‌هایی که با چالش جدی تامین آب مواجه هستند شامل شهرک‌های صنعتی شهرکرد ۱و ۲، سفیددشت، فرادنبه و سامان ۱ و ۲ است که از شهرک‌های مهم و بزرگ استان به شمار می‌روند و در سال تولید، پشتیانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها می‌تواند مانعی برای تولید در استان به شمار آید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: از هفته آینده آبرسانی سیار برای تامین آب شرب شهرک‌های صنعتی سامان و شهرکرد آغاز می‌شود.

فلاح، تسریع در بهره‌برداری طرح آبرسانی بن به بروجن برای واحدهای صنعتی استان را حیاتی دانست و تصریح کرد: کم‌آبی حیات هشت هزار شغل در این واحدها را در معرض تهدید قرار داده است.

وی در عین حال بازچرخانی و استفاده از پساب فاضلاب را از راهکارهای پیش‌بینی شده برای تامین آب صنایع استان در شهرک‌های صنعتی عنوان کرد و گفت: در همین راستا تامین ۸۰ لیتر بر ثانیه تخصیص پساب شهر شهرکرد برای شهرک صنعتی این شهر پیش‌بینی شده است که به زودی محقق می‌شود.

فلاح خاطر نشان کرد: همچنین ۵۰ لیتر بر ثانیه از پساب شهرک صنعتی شهرکرد برای طرح فولادی این شهرک از دیگر طرح‌های پیش‌بینی شده است که سیستم استحصال مورد بهره‌برداری قرار گرفته و به زودی اتصال واحد به سیستم انجام می‌گیرد و در شهرک صنعتی بروجن نیز ۲ شبکه استحصال اجرا شده است و امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: در شهرک صنعتی سفیددشت نیز ۲ طرح فولادی مهم استان از پساب استفاده می‌کنند.

به گزارش ایرنا، هم‌اینک ۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در چهارمحال و بختیاری مستقر است که در ۲۲ مورد از این شهرک‌ها شرایط برای واگذاری زمین به متقاضیان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف تولید، خدماتی و صنفی فراهم است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha