۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۳۷
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84293433
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی ماهدشت کرج آزادسازی شد

کرج - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرج اعلام کرد که ۱۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی ماهدشت که دستخوش تغییر کاربری شده بود با حضور به موقع نیروهای جهادکشاورزی و دستور مقام قضایی آزاد سازی شد.

اسماعیل صارمی شامگاه دوشنبه به خبرنگاران گفت:  آزادسازی اراضی تغییر کاربری داده شده کشاورزی امروز در منطقه ماهدشت کرج و محله پیشک یک و ۲ و سه با حضور نماینده دادستان و عوامل انتظامی  شهرستان کرج انجام شد که این عملیات شامل تخریب ۷۲ مورد تغییر کاربری غیر مجاز بوده است.
مدیر جهاد شهرستان کرج گفت: حفاظت از حریم اراضی کشاورزی گام نخست در راستای تولید غذا، رفع وابستگی به واردات و نیز  حمایت از مردم در پیشگیری از به دام افتادن و متضرر شدن آنها است و در گام بعدی رفع موانع، جهاد با حمایتهای مخلتف اعم از تسهیلات، مشاوره، نظارت، پایش و حمایتهای مالی و تخصصی از بهره برداران خود پشتیبانی می کند.
صارمی در ادامه با اشاره به اینکه این عملیات در قالب اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی در ماهدشت کرج بوده، گفت: بر اساس پیگیری‌های مستمر این مدیریت از طریق سامانه ۱۳۱ و با حکم مرجع قضایی در ماهدشت تغییر کاربری های غیرمجاز از قبیل دیوار کشی، بنا، استخر، محوطه سازی و دپوی مصالح بوده است.

 وی هشدار داد که با کسانی که به منظور کسب درآمد بیشتر اقدام به دیوارکشی یا ساخت باغ ویلا می کنند به شدت برخورد می کنیم و از  مردم درخواست می شود از طریق سامانه ۱۳۱ جهاد کشاورزی، این مدیریت را در حفظ و حراست از باغات و اراضی زراعی همراهی کنند و مراتب هرگونه تخلف را به سرعت به اطلاع تلاشگران جهاد کشاورزی برسانند.

شهرستان کرج دارای پنج هزار و ۵۳۰ هکتار اراضی باغی و سه هزار و ۹۶۳ هکتار اراضی  زراعی می باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha