کشف ۱۶ دستگاه ماینر در پی آتش‌سوزی منزل و چند خبر از شمال اصفهان

کاشان - ایرنا - کشف ۱۶ دستگاه ماینر در پی آتش‌سوزی، تولید و عرضه کود ورمی‌کمپوست برای نخستین بار در منطقه، انتخاب فرایند برتر دانشگاه علوم پزشکی کاشان در جشنواره شهید مطهری، ثبت چهار مورد جدید کرونا در اردستان و بستری ۴۰ بیمار کووید ۱۹ در نطنز از جمله خبرهای روز دوشنبه منطقه شمال استان اصفهان است.

کشف ۱۶ دستگاه ماینر در پی آتش سوزی منزل

دستگاه‌های امدادی با وقوع یک مورد آتش‌سوزی منزلی در شهر کاشان به سرعت آتش را کنترل و مهار و در این بین ۱۶ دستگاه استخراج ارز دیجیتال (ماینر) غیرمجاز کشف کردند.

کارشناسان در بررسی انجام شده دریافتند که صاحبخانه به صورت غیرمجاز با نصب ۱۶ دستگاه ارز الکترونیک( ماینر) در منزل خود قصد استخراج این نوع ارز را داشته است که منجر به آتش سوزی و بروز خسارت میلیاردی به وی شده است.

استفاده از برق خانگی برای استخراج رمز ارز کاری خلاف و برای ساکنان خانه‌ها و همسایگان نیز خطر آفرین است.

این اقدام به‌دلیل مصرف بیش از حد مجاز، امکان آتش گرفتن سیم‌کشی خانه‌ها را افزایش می‌دهد که این امر با افزایش احتمال آتش‌سوزی در خانه، به وسایل برقی دیگر آسیب جدی وارد می‌کند.

امکان بروز خسارت به وسایل برقی همسایگان به دلیل فشار بیش از حدی که به شبکه برق ساختمان وارد می‌شود بیشتر است.

شهروندان با آگاهی از وجود افراد استفاده کننده از برق خانگی برای استخراج رمز ارز در همسایگی خود این موضوع را گزارش دهند تا با متخلفان برخورد شود.

تولید و عرضه کود ورمی‌کمپوست برای نخستین بار در منطقه کاشان

مدیرعامل شرکت پسماندکاوان کویر کاشان از ورود این منطقه به چرخه تولید کود ورمی‌کمپوست خبر داد و گفت: شهروندان و کشاورزان کاشانی می‌توانند این کود را با نشان «ازنو» و کیفیت و قیمتی مناسب، از عوامل جمع‌آوری بازیافت شرکت ازنو دریافت کنند.

ورمی کمپوست یک نوع کود آلی هوموسی است که توسط گونه ای خاص از کرمهای خاکی تولید می شود و به لحاظ دارا بودن انواع ویتامین‌ها، هورمون‌های رشد و عناصر غذایی مورد نیاز گیاه اثرهای بسیار مفیدی بر روی رشد و نمو گیاه دارد؛ این کود دارای بوی مطلوب و فاقد هرگونه آلودگی میکروبی می باشد.

ابوالفضل اکبری با بیان  قیمت‌گذاری پایین کود ورمی‌کمپوست در راستای تشویق شهروندان به اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ افزود: یکی از مزایای کود ورمی‌کمپوست نسبت به موارد مشابه آن در کشور، استفاده از زباله‌های شهری به همراه کود حیوانی است.

وی یادآور شد: اکنون روزانه ٧٠ تن کود کمپوست در پایگاه پردازش شرکت ازنو تولید می‌شود.

این مدیر حوزه پسماند اظهار داشت: تلاش‌ها بر افزایش تولید کود ورمی‌کمپوست دارای کیفیت و بوی مطلوب شناخته شده است.

وی تصریح کرد: غنی‌سازی خاک با نیتروژن، فسفر و پتاسیم، همچنین تولیدشده از پسماند آلی، فاقد آلودگی و بدون بو بودن و مهم‌تر ازهمه کاهش دفن زباله و حفاظت از محیط زیست از دیگر ویژگی‌های این نوع کود است.

انتخاب فرایند برتر دانشگاه علوم پزشکی در جشنواره شهید مطهری

معاون آموزشی  دانشگاه علوم پزشکی کاشان، از انتخاب فرایند برتر این دانشگاه در چهاردهمین جشنواره آموزشی شهید مطهری خبر داد.

عباس تقوی اردکانی افزود: فرایند برتر دانشگاهی با عنوان "تحلیل، طراحی، تولید، اجرا و ارزیابی شبیه‌ساز آموزشیِ سامانه اطلاعات بیمارستانی ابزاری برای کارآموزی مجازی در بحران همه‌گیری کووید ۱۹ و گامی در راستای ماموریت ویژه توسعه دانش فناوری اطلاعات سلامت" به عنوان فرایند قابل تقدیر در این جشنواره انتخاب شد.

وی با تبریک این موفقیت اضافه کرد: احسان نبوتی و فائزه غفاری صاحبان این فرایند موفق به کسب رتبه و شایسته تقدیر شدند.

ثبت چهار مورد جدید کرونا در اردستان 

مدیر شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: در ۲۴ ساعت گذشته و بر پایه معیارهای قطعی تشخیصی، چهار بیمار ۴۵ تا ۸۸ ساله مبتلا به کرونا در این شهرستان شناسایی شدند.

حسن ذبیحی افزود: بر این پایه، مجموع بیماران کووید ۱۹ شناسایی شده در شهرستان اردستان به ۲ هزار و ۸۴ نفر رسید.

وی ادامه داد: تاکنون هفت هزار و ۲۳۶ آزمایش تشخیص کرونا در اردستان انجام شده است و یک‌هزار و ۹۵۶ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

وضعیت شهرستان اردستان از نظر شیوع ویورس کرونا قرمز است.

بستری ۴۰ بیمار کووید ۱۹ در نطنز

روابط عمومی شبکه بهداشت ودرمان شهرستان نطنز اعلام کرد: شمار بستری در بیمارستان‌های خاتم الانبیاء نطنز، فاطمیه بادرود و دیگر مرکزهای درمانی این شهرستان ۴۰ نفر است.

همچنین بر پایه آزمایش‌های تشخیصی از ۶۵ نمونه ارسالی آزمایش سریع و پی سی آر، ۱۸ نمونه شامل هفت نفر از بخش مرکزی و ۱۱ نفر از بخش امامزاده مثبت گزارش شده است.

اکنون وضعیت رنگ‌بندی کرونا در شهرستان نطنز قرمز است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =