۲۴ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۵۸
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84293420
۰ نفر

برچسب‌ها

برگزاری پویش ملی تاب آوری اجتماعی در قم

قم - ایرنا - مدیرکل بهزیستی قم گفت: پویش ملی تاب آوری اجتماعی با تاکید بر رفتارهای همدلانه، پیشگیری از خشونت و ارتقای سلامت اجتماعی همزمان با سراسر کشور در قم نیز برگزار شد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، مهدی پهلوانی با اعلام این خبر افزود: در این پویش کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از خشونت و تاب آوری با هدف آموزش جمعیت‌های عمومی شامل کودکان، نوجوانان، جوانان، والدین و غیره در بازه زمانی تعیین شده در فضای مجازی ترتیب یافت. 

 وی گفت: هدف از برگزاری این پویش، اطلاع رسانی و آگاه سازی به عموم جامعه بود و مطالعه‌های متعدد نشان داده است که یکی از عوامل محافظ بسیار موثر و قوی در حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی تاب آوری می‌باشد.

پهلوانی خاطر نشان کرد: بر همین اساس سازمان بهزیستی کشور با هدف آگاه‌سازی، اطلاع‌رسانی و حساس سازی عموم جامعه اقدام به طراحی و برگزاری پویش تاب‌آوری با تاکید بر رفتار همدلانه و پیشگیری از خشونت و مدیریت خشم نمود و از طریق آموزش و یادگیری افزایش رفتارهای تاب آورانه به توزیع اقلام آموزشی اقدام کرد.

مدیرکل بهزیستی قم اضافه کرد: برگزاری دوره آموزشی پیشگیری از خشونت و افزایش تاب آوری در نوجوانان به صورت مجازی، تهیه و انتشار کلیپ و موشن گرافی با موضوع تاب آوری و انتشار در فضاهای مجازی، چاپ و نصب بنر پویش و اجرای مسابقه‌های مختلف با همکاری جمعیت همیاران سلامت روان اجتماعی استان از اقدام‌های بهزیستی استان در طول اجرای پویش بوده است.

۲۱ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی قم هستند که معلولان جسمی حرکتی با هفت هزار تَن بیشترین تعداد را شامل می‌شوند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha