همایش "مهدویت در آیینه رمضان"  در لاهور پاکستان برگزار شد

اسلام‌آباد - ایرنا - همایش مجازی "مهدویت در آیینه رمضان" در آستانه ماه مهمانی خدا، با مشارکت خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در شهر «لاهور» و گروه بانوان سفیران رسالت پاکستان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، برنامه مجازی مهدویت در آیینه رمضان روز دوشنبه با حضور «جعفر روناس» رئیس نمایندگی فرهنگی ایران، اساتید و طلاب حوزه علمیه خدیجه الکبری، اعضای گروه بانوان سفیران رسالت در لاهور برگزار شد.

علاقمندان و فعالان دینی با بیان جایگاه ممتاز ماه مبارک رمضان به عنوان بهار قرآن به ارتباط نزدیک این ماه پربرکت با آموزه های منجی عالم بشریت حضرت امام مهدی (عج) پرداختند.

خانم "رباب رضوی" از مسئولان گروه سفیران رسالت پاکستان با بیان اهمیت جستجو و تلاش برای فهم بهتر دین از سوی نسل جوان جامعه گفت: مهدویت و منجی تنها به شیعیان محدود نمی شود بلکه همه خداباوران و یکتاپرستان به آن باور قلبی دارند.

وی با بیان اوصاف و ویژگی های پیروان امام زمان (عج) گفت: محبان و فداییان منجی عالم بشریت نسبت به دیگر انسان های عادی، دارای خصوصیات منحصر بفردی از جمله اطاعت از شعائر دینی، ولایت مداری، کنترل بر نفس، حفاظت از عفت و پاکدامنی، دارا بودن روحیه شهادت طلبی و همچنین زهد و پارسایی هستند، ویژگی هایی که آنها را جز یاران صاحب الزمان(عج) قرار می دهد.

جعفر روناس رئیس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور با بیان اینکه رمضان ماه تمرین و تزکیه نفس برای تحمل مشکلات، صبر، مقاومت و برای ساختن خویش است گفت: کسی که در دعای افتتاح در شب های ماه مبارک رمضان از عدل منتظر سخن می گوید و هر شب این مسئله در قالب دعا برای انسان بازگو و تکرار می شود، مسلما چنین فردی نمی تواند در برابر حقایق بی تفاوت باشد. بلکه تلاش می کند تا از راه های ممکن و با افزایش معرفت، با مجاهدت و کار مداوم و حضور در عرصه های مختلف در تحقق این آرمان موثر باشد.

وی با بیان اینکه شب‌های قدر، شب امام عصر (عج) است افزود: یکی از موضوعات مناسب و در شان ماه رمضان، ارتباط آن با جریان مهدویت است از آنجا که ماه مبارک رمضان ماه دعاست و از طرفی روح همه ادعیه، دعا برای ظهور مصلح و امام عصر(عج) است این ارتباط ملموس می شود، زیرا ما معتقدیم شخصیتی که حجت خداست و دعاهای می‌تواند ما با عنایت ایشان مورد قبول درگاه حق قرار گیرد قطعا به معنای روح دعا بودن اوست.

خانم "نصرت عباس" از شاعران اهل بیت نیز در این نشست مجازی با قرائت اشعاری درباره برکات واپسین ایام شعبانیه گفت: دفاع از مظلوم در برابر ظالم برای هر مسلمان واجب است حالا این می تواند به صورت کمک های مالی، جهاد در راه خدا و یا دستکم با بلند کردن صدای احتجاح و مزمت و نفرت علیه ظالم باشد. وی با اشاره به ربوده شدن ده ها تن از شعیان و محبان علی و اهل بیت(ع) در پاکستان گفت: این روزها در شهرهای مختلف پاکستان اعتصاب ها علیه این اقدام شرم آور و غیر انسانی طی چند روز گذشته آغاز شده و همچنان ادامه دارد. جرم این افراد تنها مقابله با طرح های شیطانی استکبار و دشمنان اسلام در منطقه و دفاع از مظلومان است.

"رباب سبزواری" از دیگر شرکت کنندگان در این وبینار با تبیین و توضیح فلسفه روزه داری گفت: روزه گرفتن تنها تحمل تشنگی و گرسنگی در ساعاتی از ایام روز نیست بلکه باید در کنار آن، به تربیت و پرورش روح از دوری از بدی ها و شرارت ها و تزکیه نفس نیز بپردازیم. فعال مذهبی پاکستان با بیان اهمیت خطبه شعبانیه توسط رسول گرامی اسلام (ص) خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام ضمن پرداختن به زوایای مختلف برکت ماه مبارک رمضان فرمودند: دراین ماه پربرکت خداوند همه درهای رحمت خود را بر روی بندگان خود می گشاید به نحوی که هر نوع فعالیت خیر و نیک انسان ها در این دنیای فانی، به عبادت تبدیل می شود.

در این وبینار همچنین چند نعت در مدح و ستایش حضرت صاحب الزمان (عج) نیز از سوی بانوان طلبه حوزه علمیه خدیجه الکبری قرائت شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha