حادثه نطنز ناشی از استیصال رژیم صهیونیستی است

اصفهان- ایرنا- نماینده سابق مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی گفت: حادثه خرابکارانه در سایت هسته‌ای نطنز ناشی از استیصال و ناتوانی رژیم منحوس صهیونیستی در مقابله با سیاست‌های جمهوری اسلامی ایران است.

علی ایرانپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: دشمنان و در راس آنها رژیم صهیونیستی نمی‌توانند پیشرفت های ملت ایران را تحمل کنند و هر زمان که به توفیقی دست یافتیم و یا در زمینه‌های علمی و تکنولوژی پیشرفت کردیم، دست به اقدامات خرابکارانه می‌زنند تا بزعم خودشان جلوی پیشرفت جمهوری اسلامی را بگیرند.

وی با بیان اینکه اینگونه حوادث در انقلاب اسلامی به طرق مختلف و بارها اتفاق افتاده است یادآور شد: دشمن روزی برای مقابله با پیشرفت‌ ایران تحریم‌های ناجوانمردانه را اعمال می‌کند و ایام دیگر رژیم صهیونیستی با ترور دانشمندان بدنبال کندکردن حرکت رو به پیشرفت ما در زمینه تکنولوژی و صنعت هسته ای است و به تازگی اقدامات خرابکارانه در مراکز هسته ای را شاهدیم.

نماینده سابق مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: این اقدامات دشمن نشان دهنده این است که آنان به نوعی پیشرفت جمهوری اسلامی را پذیرفتند و تنها کاری که به گمان خودشان می‌توانند انجام دهند همین اقدامات خرابکارانه است.

وی خاطرنشان کرد: نکته مهم این که این روزها دشمن از روند مذاکرات هسته ای وین هم ناراحت است و دشمنی خود را در قالب انجام اقدامات خرابکارانه نشان می‌دهد.

ایرانپور تاکید کرد: جمهوری اسلامی بطور قطع این اقدام ددمنشانه رژیم صهیونیستی و عوامل داخلی آنها را بی پاسخ نخواهد گذاشت و بطور قطع در مکان و زمان مناسب و به بهترین شکل با این حرکت های مذبوحانه مقابله خواهد کرد.

نماینده سابق مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همانطور که تا امروز توانسته ایم همه دسیسه‌ها و دشمنی‌ها را پشت سر بگذاریم امروز هم در این برهه حساس موفق خواهیم شد و صنعت هسته ای به چرخش خود ادامه خواهد داد و پیشرفت های موردنظر را در این صنعت کامل بدست خواهیم آورد و روز به روز پیشرفت می‌کنیم.

وی تصریح کرد: تاریخ ۴۲ ساله انقلاب اسلامی نشان داده که هیچکدام از اقدامات دشمنان علیه ملت ایران موثر واقع نشده است و تنها عزم و اراده مردم را به سمت صعود به قله‌های پیشرفت و ترقی بیشتر خواهد کرد.

ایرانپور گفت: بعد از این حادثه خرابکارانه، بلافاصله برق اضطراری نیروگاه نطنز در مدار قرار گرفت و مشکلات ابتدایی این نیروگاه با تلاش متخصصان داخلی به بهترین نحو برطرف شد که نشان از توانمندی متخصصان صنعت هسته ای انقلاب اسلامی است.

به گزارش ایرنا، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز یکشنبه اعلام کرد: بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز روز گذشته دچار حادثه شد که خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته و علل آن در دست بررسی است.

امروز علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه سرنخ‌های خرابکاری در سایت نطنز پیدا شده است، گفت: سیستم برق اضطراری سایت همین امروز راه اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.

از سه شنبه هفته گذشته (۱۷ فروردین) هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیات‌هایی از گروه کشورهای ۴+۱ و همچنین ایران با هدف لغو تحریم های آمریکا علیه ایران در وین، پایتخت اتریش آغاز شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =