اسراییل نمی‌خواهد مذاکرات احیای برجام به نتیجه برسد

قم - ایرنا- عضو مجمع مدرسین و محققین حوزه  علمیه قم گفت: بدون تردید، اسراییل و برخی دیگر از مخالفان نمی‎‌خواهند مذاکرات احیای برجام به ثمر برسد و بار تحریم‌ها  از روی مردم برداشته شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابوالفضل موسویان روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا خاطرنشان کرد: انگیزه آمران و عاملان خرابکاری در تاسیسات هسته ای ایران مبهم است اما در موضع اسراییل و برخی مخالفان در مخالفات با احیای برجام و لغو تحریم ها تردیدی نیست. 

وی ادامه داد: ایران بعد از خروج آمریکا از برجام، به صورت شفاف اعلام کرده که برنامه های هسته ای صلح آمیز خود را دنبال می کند و کار مخفی وسری هم نداشت که اسرائیل با این خرابکاری ها بخواهد چیزی را ثابت کند.

این فعال سیاسی و حوزوی گفت: تصور این است که عده ای چه رژیم صهیونیستی و چه دیگران نمی خواهند تحریم های ظالمانه علیه ملت ایران برداشته شود و برجام به نتیجه برسد و حتی تلاش می کنند این دولت نتواند در پایان کار خود یک نتیجه ای از برجام بگیرد،  اما اینکه این خرابکاری های اخیر در نطنز تا چه اندازه در این مسیر باشد، نیاز به بررسی بیشتر دارد.

وی ادامه داد: رژیم صهیونیستی برای محروم کردن ایران از صنعت هسته ای هم تلاش می کند و هم جدیت دارد و این روشن است ولی باید بررسی شود که خرابکاری های اخیر کار اسرائیل و یا عوامل نفوذی است.

مدرس حوزه و دانشگاه با اشاره به احتمال احیای برجام در مذاکرات وین اظهار داشت: متاسفانه دست های در کار است که اجازه ندهند فشاری که به ملت ایران به خاطر تحریم ها وارد شده، کاهش پیدا کند، حتی ممکن است در مسیر کسانی که تلاش می کنند برجام را به جایی برسانند، کارشکنی و مانع ایجاد کنند که شایسته نیست.

بامداد یکشنبه ۲۲ فروردین ماه بخشی از شبکه برق تاسیسات غنی‌سازی شهید مصطفی احمدی روشن در نطنز دچار حادثه شد که علل آن در دست بررسی است اما رسانه‌های صهیونیستی این اقدام تروریستی را به رژیم خود نسبت داده و مدعی شده‌اند خرابکاری در نطنز از طریق حمله سایبری صورت گرفته است.  /

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =