ترقی: صهیونیسم در پی تغییر محاسبات سیاستمداران جهان نسبت به ایران است

مشهد- ایرنا- یک فعال سیاسی اصوالگرا رژیم صهیونیستی را دشمن اصلی تقویت توان هسته‌ای صلح‌آمیز ذکر و بیان کرد: هدف اقدام اخیر تروریستی در نطنز همزمان با مذاکرات، تغییر محاسبات سیاستمداران جهان نسبت به کشورمان است زیرا صهیونیستها تلاش دارند آمریکا را برای رویارویی با جمهوری اسلامی تحریک کنند.

حمیدرضا ترقی روز سه‌شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: رژیم صهیونیستی همواره با سوء‌ظن به فعالیت هسته ای ایران نگاه کرده اما اکنون به مسیر صلح‌آمیز توسعه فعالیتهای هسته‌ای ایران و دستیابی کشورمان به توانمندی بالا در حوزه هسته‌ای برای پاسخ به نیازهایش در حوزه انرژی، پزشکی و موارد مشابه پی برده است. 

وی ادامه داد: اکنون که رژیم صهیونیستی می‌داند جمهوری اسلامی ایران با وجود خروج آمریکا از برجام به تعهداتش در چارچوب آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای وفادار مانده و همین مسیر را ادامه می‌دهد، به خیال خود به هر روشی سعی دارد نگذارد کشورمان به توانایی در این عرصه دست یابد. 

نایب رییس و سخنگوی شورای وحدت و ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: این در حالی است که جمهوری اسلامی اصولا به سمت ساخت سلاح هسته‌ای نرفته و هدفش از فعالیت علمی در این حوزه، دستیابی به فناوری برای تامین نیازهای صلح‌آمیز است.

وی افزود: عملیات تروریستی تخریبی صهیونیست‌ها در نطنز با هدف کند کردن پیشرفت هسته‌ای جمهوری اسلامی و ایجاد مانع در مسیر رسیدن ایران به توانمندی کامل در این زمینه صورت گرفت.

ترقی ادامه داد: صهیونیستها بطور طبیعی چندان با مواضع و رویکرد جو بایدن رییس جمهور آمریکا در مذاکرات هسته‌ای همراه نیستند اما با وجود همه اینها به نظر می‌رسد که اقدام خرابکارانه در نطنز نشانگر اختلاف جدی بین آمریکا و رژیم صهیونیستی نباشد. 

وی گفت: تلاش دشمنان برای احیای برجام، بیشتر بر محدودسازی فناوری موشکی ایران متمرکز است و البته تاکنون نیز آمریکاییها سوءاستفاده را از این موضوع با اعمال تحریم علیه ایران کرده‌اند لذا احیای برجام نمی‌تواند خیلی برای آنها سودمند باشد اما مهم این است که جمهوری اسلامی مصمم به تن ندادن به محدودیتهای موشکی و  ایستادگی در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا م‌یباشد.

این فعالی سیاسی اصولگرا افزود: در خصوص مذاکرات هسته‌ای باید دید آیا تداوم آن نتیجه‌ای برای تحقق خواسته‌های ایران دارد یا خیر؟ نظر قطعی جمهوری اسلامی این است که نخست آمریکا باید تحریم را لغو کند، آنوقت پس از راستی آزمایی و اطمینان از لغو تحریمها، بطور طبیعی برگشت به برجام معنا می‌یابد اما این بدان معنا نیست که اگر ایران به برجام بازگشت طرف مقابل بتواند چیزهای دیگری به برجام اضافه نموده و باب مذاکره را برای موضوعات دیگر باز کند. 

بامداد یکشنبه ۲۲ فروردین ماه بخشی از شبکه برق تاسیسات غنی‌سازی شهید مصطفی احمدی روشن در نطنز دچار حادثه شد که علل آن در دست بررسی است اما رسانه‌های صهیونیستی این اقدام تروریستی را به رژیم خودشان نسبت داده و مدعی شده‌اند خرابکاری در نطنز از طریق حمله سایبری صورت گرفته است.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =