پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات برای طرح‌های استان اردبیل تامین مالی شد

اردبیل- ایرنا- پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات در نخستین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال استان اردبیل برای طرح‌های اقتصادی، تولیدی و سرمایه‌گذاری استان تامین مالی شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، در این جلسه که با حضور عیسی منصوری معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و معاونان بانک توسعه تعاون کشور برگزار شد، پرداخت ۲ هزار و ۱۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای ۲۷۶ طرح مستقر در شهرستان‌های استان اردبیل از محل منابع متمرکز و مازاد اشتغال روستایی، محل تفاهم‌نامه صندوق کارآفرینی امید با معاونت اشتغال وزارت کار مصوب شد.

همچنین در این جلسه پرداخت ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای شرکت‌های تعاونی استان اردبیل از محل ماده ۵۲ صندوق توسعه به عاملیت بانک توسعه تعاون به تصویب رسید.

در جلسه کارگروه اشتغال استان اردبیل همچنین پرداخت ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای تکمیل و اتمام ۴۵ سردخانه استان به عاملیت بانک توسعه تعاون، بانک کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید مصوب شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این جلسه اعلام کرد که منابع مورد نیاز جهت پرداخت تسهیلات به طرح‌های سرمایه‌گذاری در استان اردبیل توسط صندوق کارآفرینی امید و بانک توسعه تعاون تامین می‌شود.

عیسی منصوری استان اردبیل را یک نمونه موفق در اجرای موثر طرح‌های حمایت از ایجاد و تثبیت اشتغال و جذب به موقع تسهیلات در کشور عنوان کرد و افزود: تحرک بخشی و حمایت از ایجاد اشتغال در مناطق کم‌برخوردار یکی از اهداف طرح‌های اشتغال‌زای وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که با راستی‌آزمایی اثربخش، اشتغال خالص ایجاد شده در این خصوص مشخص خواهد شد.

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین با تاکید بر این که بانک‌ها نباید پرداخت تسهیلات اشتغالزا را به تاخیر بیاندازند، گفت: منابع تسهیلات اشتغال روستایی خارج از منابع داخلی بانک‌ها است و بر همین اساس ضرورت دارد که برخی از بانک‌ها از اعمال رفتار سلیقه‌ای و یا اخذ وثیقه بالاتر از مبلغ پیش‌بینی شده در قانون بپرهیزند.

وی اضافه کرد: طی توافق انجام شده با مدیران بانکی کشور، با برگشت منابع بازپرداخت اقساط تسهیلات اشتغال روستایی به چرخه تولید به شکل پرداخت تسهیلات اشتغالزا موافقت شده است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید نیز در این جلسه اعلام کرد: طرح‌های نیمه تمام تولیدی با حمایت و اعطای تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید به بهره‌بردای می‌رسد.

اصغر نورالله‎زاده با تاکید بر اهمیت نقش روستا در رونق تولید در کشور افزود: روستا پایگاه اصلی تولید ملی کشور است و بر همین مبنا طرح‌های محوری صندوق کارآفرینی امید برای تقویت و رشد روستاها در قالب برنامه‌های روستای بدون بیکار، هر روستا یک محصول و تشکیل صندوق‌های خرد محلی دنبال می‌شود.

وی حمایت از تولید با محوریت روستای بدون بیکار را یکی از رویکردهای اصلی صندوق کارآفرینی امید عنوان کرد و ادامه داد: در این زمینه کسب و کارهای روستایی که مزیت رقابتی دارند، شناسایی شده و از محل اعتبارات مشخص شده حمایت مالی می شوند.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید هشت سال فعالیت صندوق کارآفرینی امید در استان اردبیل را در زمینه رونق اشتغال و تولید در این استان بسیار موثر خواند و گفت: در این مدت واحدها و کارگاه‌های صنعتی دارای ایده تولیدی از جمله تولید شیرآلات، تولید سبد پلاستیکی، تولید شیشه خم اتومبیل، تولید صنایع برق و الکترونیک و همچنین طرح‌های گلخانه‌ای، کشاورزی و خدماتی شناسایی و حمایت مالی شده است.

به گزارش ایرنا، در جریان سفر معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید و معاونان بانک توسعه تعاون کشور تعدادی از طرح‌های اشتغال تولیدی و روستایی در شهرستان‌های خلخال، کوثر، نیر و اردبیل بازدید شده و تسهیلات لازم برای تکمیل و توسعه این طرح‌های اقتصادی تامین شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha