میزبان مسابقات بسکتبال ناشنوایان انتخابی المپیک مشخص نیست

تهران-ایرنا- رئیس فدراسیون ورزش های ناشنوایان گفت: به دلیل به حد نصاب نرسیدن تعداد تیم های بسکتبال کشورها برای مسابقات آسیایی و انتخابی المپیک، مسابقات به زمان دیگری موکول شد و میزبان آن هم هنوز مشخص نیست.

مهران تیشه گران، روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه، مسابقات آسیایی و انتخابی المپیک ناشنوایان در رشته بسکتبال شهریور ماه برگزار می شود، گفت: قرار بود ما در کیش میزبان مسابقات فوتبال و بسکتبال آسیایی و انتخابی المپیک ناشنوایان باشیم اما تعداد تیم های بسکتبال به حد نصاب کافی نرسید و بر همین اساس خردادماه ایران فقط میزبان مسابقات فوتبال ناشنوایان است.

وی ادامه داد: البته ما در این خصوص به زودی با کنفدراسیون ورزش‌های ناشنوایان آسیا و اقیانوسیه مکاتبه خواهیم کرد تا میزبانی مسابقات بسکتبال را نیز به عهده بگیریم.

شیشه گران گفت: به دلیل موج جدید کرونا و شرایط قرمز در بسیاری از استان‌های کشور، امکان برگزاری اردوهای آماده سازی در رشته بسکتبال و فوتبال وجود ندارد و بر همین اساس این اردوها با یک هفته تا ۱۰ روز تاخیر، به زودی از سر گرفته می شود.

رییس فدراسیون ورزش های ناشنوایان همچنین افزود: تاکنون ۲ مرحله اردوی آماده سازی برای کشتی بزرگسالان و جوانان ناشنوا  در رشته‌های آزاد و فرنگی برگزار شده است و امیدواریم با بهتر شدن شرایط کرونا در کشور این اردوها نیز آغاز شود تا تیم های ملی بزرگسالان و جوانان ناشنوا در رشته کشتی با آمادگی بالا در مسابقات قهرمانی جهان ترکیه شرکت کنند.

به گفته تیشه گران مسابقات کشتی قهرمانی جهان ترکیه دهم تیرماه ۱۴۰۰ به میزبانی شهر استانبول برگزار خواهد شد و ایران در ۲رشته فرنگی و آزاد و در رده های سنی جوانان و بزرگسالان در این رقابت ها شرکت خواهد کرد.

وی ادامه داد: برای حضور در مسابقات جهانی کشتی ترکیه ایران ۴۰ کشتی گیر ناشنوا به این رقابت‌ها اعزام خواهد کرد که این کشتی‌گیران شامل ۱۰ وزن برای هر رده سنی در دو رشته آزاد و فرهنگی خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha