۲۵ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۰۹
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 84293192
۰ نفر

برچسب‌ها

تصادفات رانندگی منجر به فوت در خلخال کاهش یافت

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده پلیس راه خلخال - زنجان از کاهش تصادفات منجر به فوت در جاده‌های خلخال در سال گذشته خبر داد و گفت: شیوع ویروس کرونا و کاهش میزان سفرها ، ترویج فرهنگ ترافیکی و رانندگی ایمن در بین رانندگان، افزایش علایم و تابلوهای هشداردهنده از جمله دلایل کاهش این تصافات بوده است.

سرهنگ نجات حمزه روز چهارشنبه در جلسه شورای ترافیک خلخال افزود: در حالی که آمار جان باختگان حوادث رانندگی سال 99 خلخال چهار نفر نسبت به فوتی‌های سال 98 کاهش داشته ولی با این حال به هدف گذاری 12 درصدی کاهش  آمار حوادث رانندگی کشوری دست نیافته‌ایم .

وی با اشاره به تاثیر دو عامل مهم در وقوع حوادث رانندگی خونین جاده‌ای اظهار کرد: بیشترین آمار حوادث رانندگی و بیشترین جانباختگان جاده‌های  خلخال مربوط به راه‌های فرعی و روستایی فاقد ایمنی لازم بوده است.

سرهنگ حمزه  با تاکید بر اینکه نصب علایم راهنمایی و رانندگی کافی در راه‌های اصلی ،فرعی و بین روستایی جنوب استان اردبیل از عوامل مهم بازدارندگی از وقوع حوادث خونین رانندگی در راه‌های ارتباطی این منطقه است، خواستار توجه مسئولان برای حفظ جان رانندگان و سرنشینان خودروهای عبوری شد.

وی گفت: بیشتر راه‌های ارتباطی منطقه جنوب استان با مشخصات فنی راه فرعی ،کم‌عرض ، فاقد ایمنی لازم ، دارای پیچ‌های و قوس‌های تند و همچنین دارای نقاط حادثه‌خیز فراوان بوده و با توجه به افزایش قابل توجه تردد خودروهای بومی و غیربومی در راه‌ها متناسب با افزایش ترافیک نیست.

وی گفت: هر چند خطای انسانی در برخی از حوادث رانندگی غیر قابل کتمان است ولی بیشترین حوادث رانندگی منجر به فوت و یا جرحی در راه‌های این منطقه ناشی از پایین بودن ایمنی راه‌ها از جمله وجود پرتگاه‌های خطرساز در کنار جاده و راه‌های فاقد حفاظ ، گاردریل علایم ایمنی بازدارنده ، پیچ‌های خطرناک و عرض کم راه های ارتباطی بین‌شهری و روستایی است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت نصب و راه‌اندازی دوربین‌های هوشمند کنترل ترافیک در جاده‌های اصلی و پرترافیک خلخال بیان کرد: این امر موجب کاهش حوادث رانندگی مرگبار و منجر به فوت رانندگان و سرنشینان خودرهای عبوری از راه‌های ارتباطی منطقه و ناشی از سرعت غیرمجاز خواهد شد.

اوی افزود: با توجه به قرمز شدن وضعیت کرونا در شهرستان خلخال وتعدد راه های ورودی به این شهرستان از استانهای همسایه گیلان ،زنجان و آذربایجان شرقی، پلیس راه اعمال محدویت‌ها را در راه‌های منطقه بدون هرگونه اغماض و چشم پوشی  اجرا خواهد کرد .

وی همچنین بیان کرد: براساس ارزیابی دوربین‌های هوشمند ترافیکی، جاده ارتباطی اردبیل به سرچم رتبه دوم تردد این استان را پس از راه ارتباطی اردبیل به آستارا در طول ایام تعطیلات نوروز امسال به خود اختصاص داد .

حمزه  گفت: بر خلاف ایام تعطیلات نوروز سال گذشته که جاده‌های جنوب استان اردبیل و خلخال خلوت بود امسال با اوج ترافیک و حضور گردشگران در راه‌های عبوری از این شهرستان از جمله راه اردبیل به سرچم و همچنین راه خلخال به اسالم مواجه شدیم.

خلخال در جنوب اردبیل واقع است.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =