۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۹
کد خبرنگار: 1208
کد خبر: 84293144
۱ نفر

برچسب‌ها

قصه‌های کوتاهِ بچه‌ ریش‌دار؛ پیشنهاد «پدرخوانده‌ای» ناصر به نیمار

تهران- ایرنا- مدیر برنامه سابق «نیمار» در گفت‌وگویی مفصل با نشریه اکیپ فرانسه از اتفافات و پیشنهادات عجیب و غریبی که در دوران برعهده داشتن وکالت مرد برزیلی دریافت کرده است، پرده برداشت.

«ونگر ریبِیرو» روزهای ابتدایی خود را در باشگاه سانتوس و تبدیل شدن نیمار به ستاره‌ای که تمام باشگاه ها خواستارش بودند، به یاد آورد.

نخستین دیدار با نیمار: او ۱۲ سال داشت. وقتی بازی او را دیدم، به پدرش گفتم که بازیکنان دیگر می‌خواهند پاهای او را بشکنند؛ او همه را دریبل می‌زد  و خون مدافعان را به جوش آورده بود.

تست دادن در رئال مادرید: او ۱۳ ساله بود و شگفتی ساز؛ او به همراه پدرش و من برای ۲۰ روز به مادرید رفتیم. رئال عاشق او شد و حاضر بود هزینه کند اما «مارسلو تکسیرا» رییس باشگاه سانتوس با من تماس گرفت و پیشنهاد ۸۴۰ هزار یورویی و ماهانه ۱۰ هزار یورویی را مطرح کرد. در آن برهه، نیمار ۷۰۰ رئال (واحد پول برزیل) درآمد داشت. پدرش فکر می‌کرد ماندن او در برزیل بهتر است. در مادرید، روزهای خوشی را سپری کرد و خوشحال بود اما دلتنگ مادرش بود و گریه می‌کرد. نمی‌خواست از مادر و خواهرش دور باشد.

نیمار با پیراهن باشگاه سانتوس

چلسی در سال ۲۰۱۰ خواهان جذب نیمار بود: آنها پول زیادی را پیشنهاد دادند اما نیمار دوست نداشت برود.

تمدید با نیمار: مدیران تیم سانتوس برای مقابله با پیشنهادهای اروپایی نیمار، واکنش نشان دادند. آنها با او ملاقات کرده و گفتند که اگر بماند به یک افسانه بدل و در قلب برزیلی‌ها جانشین «آیرتون سِنا» قهرمان نامی فرمول یک جهان و برزیل خواهد شد. آنها در جریان آن ملاقات حتی از «پله» خواسته بودند که تماس بگیرد. پدر نیمار تحت تاثیر تماس پله قرار گرفت و لحظه سرنوشت سازی رقم خورد؛ در آن زمان سانتوس پول خوبی هم بابت نیمار پرداخت می‌کرد.

جنگ بارسلونا و رئال: فلورنتینو پرز فکر می‌کرد که نیمار را خریده و کار تمام است. او پیشنهاد من را پذیرفت. برای پرداخت ۴۰ میلیون به سانتوس آماده بود و با تمام شروط ما موافقت کرد. پدر نیمار از پرز درخواست کمی زمان کرد زیرا نیمار بارسا را ترجیح می‌داد. مادریدی‌ها پافشاری می‌کردند و سه مدیر و مقام را برای راضی کردن نیمار فرستادند. آنها ۲۰ روز اینجا ماندند و هر روز به من می‌گفتند «بس کن؛ فردا قرارداد را امضا می‌کنیم!» اما نیمار دوست نداشت به مادرید برود بلکه می‌خواست برای بارسلونا بازی کند.

فلورنتینو پرز

مسی و پیکه با او تماس گرفتند اما من دوست داشتم به مادرید برود. نیمار در یک قدمی فلورنتینو و مادرید بود. در سوی دیگر، «ساندرو راسل» رییس وقت بارسا دوست نداشت که من در مذاکرات نیمار با بارسلونا شرکت کنم. او من را کنار زد و بابت انتقال نیمار به بارسا یک یورو هم به من نداد. آنها با «آندری کیوری» کار می‌کردند و به من کلک زدند. من از آن انتقال هیچ چیزی به جیب نزدم.

نیمار بارسا را به خاطر مسی انتخاب کرد: نیمار می‌گفت «می خواستم با مسی بازی کنم. این انتخاب من بود. برای او احترام قائل بودم هرچند بودن در بارسا برای من خوب نبود.» وقتی نیمار با بارسا قرارداد بست و معارفه شد، احساس می‌کردم تحقیر شده‌ام. آنها مرا در مذاکرات شرکت ندادند چون با فلورنتینو پرز کنار آمده بودم؛ این منصفانه نبود.

پی‌اس‌جی و نیمار در سال ۲۰۱۵: حقیقت دارد. من به مدیر ورزشی آنها گفتم که آنها برای تیم رویایی خودشان به نیمار احتیاج دارند. در تابستان ۲۰۱۶ ما در ایبیزا ملاقات کردیم؛ نیمار، پدرش، ناصر الخلیفی و اولیویر لوتانگ مدیر ورزشی پاری‌سن‌ژرمن. این ملاقات در آخرین طبقه یک هتل بود و هیچکس ما را ندید. نیمار در آن زمان ۱۱ میلیون یورو درآمد داشت و ناصر به ۲۶ میلیون یورو پیشنهاد داد. از او ۴۰ میلیون یورو خواستیم و او گفت که این پیشنهاد را بررسی خواهد کرد؛ همچنین الخلیفی به نیمار سهام هتل‌های زنجیره‌ای و یک هواپیمای اختصاصی را پیشنهاد داد و اینکه نامش را هم روی برج ایفل حک خواهد کرد.

پیشنهاد دیوانه کننده‌ای بود: نه تنها مقررات بازی جوانمردانه مالی اجازه آن انتقال را نمی‌داد بلکه نیمار هم دوست نداشت به پاریس برود. من هم در بارسا خوشحال بودم. پدرش از فرصت برای مذاکره در مورد تمدید استفاده کرد و همچنان سالانه ۲۸ میلیون درآمد داشت.

نیمار-ناصر الخلیفی

امضا با پی‌اس‌جی بدون حضور من: زهاوی با «آنترو هنریک» مدیر ورزشی وقت پی‌اس‌جی مذاکرات را مدیریت کردند. اما آن سال پیش از آنکه بستر را مهیا کنیم، ناصر الخلیفی را به پدر نیمار معرفی کردم  و یک بار دیگر بابت انتقال نیمار به پی‌اس‌جی هیچ چیزی گیرم نیامد.در آن سال می‌خواستم با رئال قرارداد ببندم. از حیث اقتصادی هیچ چیزی از نیمار به من نرسید و نمی‌توانستم پی‌اس‌جی یا بارسا را مجبور کنم تا  به من پول بدهند.

رفتن به پاریس تصمیم نیمار بود: او نمی‌توانست مقابل پیشنهاد پی‌اس‌جی مقاومت کند. آنها ۲۲۲ میلیون یورو بعلاوه سالانه ۳۶ میلیون خالص پیشنهاد دادند. رد کردن چنین پیشنهادی غیرممکن است.

تلاش برای جدایی دو سال پس از ملحق شدن: در آن مقطع، او در یک قدمی رئال قرار داشت. مادرید حاضر بود تا ۳۰۰ میلیون یورو برای او پرداخت کند. فلورنتینو به من گفت اما ناصر آن را رد کرد و گفت «حتی در ازای یک میلیارد یورو هم نیمار جایی نخواهد رفت.»

نیمار در پاریس ماندگار شد: او آنجا خوشحال است. هیچ باشگاهی در جهان نمی‌تواند آنچه پی‌اس‌جی به او پیشنهاد داده، مطرح و فراهم کند. تنها باشگاهی که استطاعت دارد پی‌اس‌جی است. مادرید مشکلات مالی دارد. بارسا؟ بدتر. نه در ایتالیا و نه منچسترسیتی و نه منچستریونایتد؛ او در پاریس زندگی خوبی دارد و در تیم بسیار خوبی بازی می‌کند. آنها این فصل قهرمان لیگ قهرمانان می‌شوند و نیمار هم توپ طلا را خواهد برد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha