۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۲۹
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 84293112
۱۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مشارکت پایگاه های بسیج کرج در انجام تست کرونا

کرج – ایرنا – فرمانده سپاه ناحیه امام هادی (ع) شهرستان کرج اعلام کرد که پایگاه های بسیج غرب این شهرستان با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز ، برای مراجعه کنندگان تست رایگان کرونا انجام می دهند.

سرهنگ پاسدار علی شعبانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همزمان با شیوع موج چهارم ویروس کرونا در استان، مراکز بهداشت با تجمع مراجعه کنندگان و بیماران برای انجام تست کرونا روبرو شده اند.

وی اظهار داشت: به همین منظور با هماهنگی های انجام شده با مراجع ذیصلاح، تجهیزات و امکانات پزشکی مورد نظر همراه با نیروی انسانی مربوطه به تعدادی از پایگاه های بسیج مناطق غرب کرج انتقال داده شده تا از تجمع مردم و امکان سرعت انتقال بیماری جلوگیری شود.

وی همچنین یکی دیگر از اقدامات سپاه ناحیه امام هادی (ع) در موج چهارم کرونا را توزیع ماسک رایگان دانست و گفت: در مرحله اول قرار است ۱۰ هزار ماسک رایگان در درب منازل  مناطق محروم و حاشیه ای کمالشهر و مهرشهر کرج توزیع شود.

شعبانی افزود: بسیجیان و جهادگران این ناحیه همچنان پای کار در طرح شهید سلیمانی هستند و این طرح را در سه موضوع حمایتی،‌نظارتی و مراقبتی با همکاری مراکز بهداشت دنبال می کنند.

وی اظهار داشت: در موضوع حمایتی اقدام به توزیع بسته های رایگان معیشتی، غذای گرم و خرید دارو برای بیماران کرونا و انواع خدمات برای آن ها می شود.

فرمانده سپاه ناحیه امام هادی (ع) شهرستان کرج گفت: همچنین در موضوع مراقبتی نیز نماینده ای بسیج همراه پایگاه های مراکز بهداشت می باشد تا کمک آن ها در مراجعه به منازل و ثبت اطلاعات همشهریان در اپلیکیشین مربوطه کرده تا در بیماریابی و انجام مراقبت های لازم اقدامات لازم را داشته باشند.

وی افزود: در موضوع نظارتی طرح شهید سلیمانی نیز بسیجیان و جهادگران اقدامات و نظارت های لازم را در فعالیت واحدهای صنفی دارند ضمن اینکه در اقدامات امنیتی به خصوص در تعطیلات نوروزی پای کار بودند.

ساخت و مرمت ۵۴ خانه محروم

شعبانی به دیگر فعالیت های جهادگران و بسیجیان ناحیه امام هادی (ع) سپاه شهرستان کرج اشاره کردو گفت: یکی از این اقدامات ساخت و مرمت منازل محرومان است به طوریکه سال گذشته چهار خانه محروم به طول کامل با کمک خیرین ساخته شد و ۵۰ خانه نیز مرمت و بازسازی شد.

وی افزود: همچنین در هفته اول عید نوروز بر اساس منویات مقام معظم رهبری و شعار سال، کمیته ای متشکل از کارگروه های مختلف برای پیگیری شعار سال با هدف مانع زدایی از سر راه مشاغل و واحدهای تولیدی ایجاد شد.

فرمانده سپاه ناحیه امام هادی (ع)‌شهرستان کرج اظهار داشت: برای تحقق شعار سال اپلیکیشنی طراحی شده که تولیدکنندگان خرد و کلان به خصوص در شهرک های صنعتی می توانند با استفاده از آن مشکلات و موانع سر راه تولید را اعلام کنند.

وی با بیان اینکه با اطلاع از این مشکلات ما برای رفع آن اقدام می کنیم، گفت: به همین منظور تیمی ازنخبگان و کارشناسان فنی در این ناحیه تشکیل شده تا به مشکلات و موانع تولید در شهرک صنعتی بهارستان بپردازد.

شعبانی افزود:‌ همچنین تیمی برای رفع موانع اداری این واحدهای تولیدی ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال هم برنامه های بسیج طبق سال های قبل بر اساس برنامه محوری است که پایگاه ها برنامه های خود را بر اساس محلات ارایه دهند تا پس از بررسی های انجام شده با کمک مردم موضوع و مسایل محلات را حل کنیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha