یک میلیون و ۱۱۷ هزار نفر در جمهوری آذربایجان واکسینه شدند

باکو - ایرنا - وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان از ایمن سازی بیش از یک میلیون و ۱۷۷ هزار نفر از شهروندان این کشور در مقابل «ویروس کرونا» خبر داد .

به گزارش ایرنا به نقل از اطلاعیه امروز (دوشنبه) وزارت بهداشت جمهوری آذربایجان، واکسیناسیون (ایمن سازی) در سراسر این کشور با جمعیت بیش از ده میلیون نفر در دو مرحله انجام گرفته و در مرحله نخست ۷۵۸ هزار و ۲۷۵ نفر و در مرحله دوم ۴۱۸ هزار و ۸۱۲ نفر واکسینه شدند .

دولت جمهوری آذربایجان پیشتر در قالب مقابله با همه‌گیری کرونا، ایمن سازی شهروندان این کشور با استفاده از واکسن چینی «سینوواک» (Sinovac) اقدام کرده است و بر همین اساس با این شرکت قرارداد دریافت ۴ میلیون دوز واکسن امضا نمود.

جمهوری آذربایجان همچنین اخیرا نخستین محموله واکسن‌های «آسترازنکا» در قالب شبکه بهداشت جهانی «کواکس» (COVAX ) شامل ۸۴ هزار دوز واکسن را دریافت کرد و بر اساس توافق حاصله، قرار است ظرف هشت هفته آینده ۲۱۸ هزار و ۷۹۰ دوز واکسن «فایزر- بیون تک» (Pfizer-BioNTech) نیز دریافت کند.

در حال حاضر واکسیناسیون شهروندان بالای ۴۰ سال در جمهوری آذربایجان ادامه دارد و همزمان با آن، برخی محدودیت‌های قرنطینه‌ای از جمله استفاده اجباری از ماسک به کار گرفته شده است.

این در حالی است که شاخص ابتلای روزانه به بیماری «کووید -۱۹ » در یک ماه اخیر در جمهوری آذربایجان در مقایسه با ماه‌های قبلی همچنان افزایش می‌یابد.

به گزارش ستاد عملیاتی هیات دولت جمهوری آذربایجان برای مقابله با ویروس کرونا، در ۲۴ ساعت گذشته دو هزار ۴۱۴ مورد ابتلای به بیماری کووید -۱۹ در این کشور به ثبت رسیده است همچنین ۳۶ نفر در این مدت جان خود را از دست داده‌اند.

 تاکنون در مجموع ۲۸۵ هزار و ۹۹۳ نفر در جمهوری آذربایجان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۲۵۰ هزار و ۷۰۸ نفر از آنها درمان شده و سه هزار و ۹۱۵ نفر نیز جان باخته‌اند.

با توجه به افزایش قابل توجه موارد ابتلای روزانه به بیماری کووید -۱۹ در جمهوری آذربایجان، هیات دولت این کشور ۱۹ مارس (برابر ۲۹ اسفند ماه گذشته) تصمیم گرفت اعمال قرنطینه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در سراسر این کشور را تا اول ماه ژوئن ( ۱۱ خرداد ماه سال ۱۴۰۰ ) تمدید کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha