پیش‌بینی رفتار کرونا تا زمان شروع یورو ۲۰۲۰ غیرمنطقی است

تهران- ایرنا- براساس اظهارات مشاور علمی ارشد دولت ایتالیا، این کشور به منظور تصمیم گیری در مورد تعداد هوادارانی که می‌توانند در امنیت، در دیدارهای یورو ۲۰۲۰ به میزبانی رم حضور داشته باشند، به زمان بیشتری نیاز داشته و ضرب الاجل تعیین شده توسط یوفا غیرواقع‌بینانه است.

به گزارش ایرنا، اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) هفته گذشته ضرب الاجل تعیین شده برای کشورهای میزبان یورو ۲۰۲۰ را به منظور اعلام تعداد هواداران مجاز به ورود به ورزشگاه‌ها تمدید و در عین حال چهار شهر از ۱۲ شهر میزبان را نسبت به از دست دادن امتیاز میزبانی تهدید کرد.

یوفا در ابتدا از میزبانان خواسته بود تا حداکثر تا ۷ آوریل(۱۸ فروردین‌ماه) تصمیم قطعی خود را در این خصوص اعلام کنند اما پس از اینکه برخی کشورها اعلام کردند که در موقعیتی نیستند که بتوانند در مورد تعداد هواداران مجاز اطمینان بدهند، این نهاد اروپایی به کشورهای میزبان ۱۲ روز دیگر مهلت داد.

پایتخت ایتالیا نیز همچون مونیخ، بیلبائو و دوبلین تا ۱۹ آوریل(۳۰ فروردین‌ماه) زمان دارد تا اطلاعات بیشتری را در خصوص برنامه‌های خود برای استقبال از هواداران در اختیار یوفا قرار دهد.

«فرانکو لوکاتلی» مشاور علمی دولت ایتالیا در گفت‌وگو با شبکه RAI گفت که ضرب الاجل تعیین شده غیرواقعی است زیرا پیش بینی شیوع کووید-۱۹ دشوار است.

لوکاتلی در این خصوص گفت: بهتر است یوفا زمان بیشتری در اختیار میزبانان قرار دهد زیرا پیش‌بینی روند شیوع کرونا آن هم برای رویدادی که دو ماه دیگر برگزار می‌شود، کار دشواری است. اگر بتوانیم تا شروع ماه مه صبر کنیم، پیش‌بینی عملی‌تر بوده و با روند تکامل اپیدمی هم خوانی بیشتری خواهد داشت.

ورزشگاه المپیک رم قرار است از سه دیدار مرحله گروهی تیم ملی ایتالیا شامل دیدار افتتاحیه برابر ترکیه در ۱۱ ژوئن و همچنین یک دیدار مرحله یک چهارم میزبانی کند.

دولت ایتالیا برای حضور هواداران در یورو ۲۰۲۰ چراغ سبز داده اما از کمیته فنی و علمی خواسته تا پروتکل‌های بهداشتی را تدوین کنند.

«گابریله گراوینا» رییس فدراسیون فوتبال ایتالیا حامی حضور هواداران و پر شدن ۳۰ درصد ظرفیت ورزشگاه و به عبارتی حدود ۲۰ هزار هوادار است.

یورو ۲۰۲۰ که به دلیل پاندمی کرونا یک سال به تعویق افتاد، قرار است از ۱۱ ژوئن تا ۱۱ جولای (۲۱ خردادماه تا تا ۲۰ تیرماه ۱۴۰۰) برگزار شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =