روند ابتلا به کرونا در روستاهای نوشهر افزایشی است

نوشهر - ایرنا - فرماندار نوشهر از روند رو به افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کووید-۱۹ در روستاهای این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری نوشهر، سعید یزدانی روز دوشنبه در جلسه ستاد کرونا شهرستان با تاکید بر رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی مردم گفت: بر اساس بررسی های انجام شده از سوی شبکه بهداشت و درمان شهرستان میزان ابتلا به بیماری کووید ۱۹ در روستاها رو به افزایش است و این نشانگر کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش ترددها در مناطق روستایی است.

وی افزود: با توجه به تمرکز امکانات درمانی در شهرها، کنترل بیماری در صورت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در روستاها سخت خواهد بود به همین خاطر از بخشداران و دهیاران انتظار می رود تا از هرگونه برگزاری جشن ها و مراسم ترحیم در روستاها جلوگیری کنند.

فرماندار نوشهر با تاکید بر نقش و همکاری مردم در مهار این بیماری گفت: تا زمانیکه مردم علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی در جهت مهار این بیماری همکاری نکنند هیچ موفقیتی برای ریشه کن شدن این بیماری حاصل نخواهد شد.

یزدانی بدون اشاره به تعداد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان خاطرنشان کرد که با توجه شرایط قرمز کرونایی، وضعیت کشور و منطقه نگران کننده است چرا که بیم آن می رود تا هر روز به تعداد بیماران افزوده شود پس تنها را چاره برای ریشه کنی این بیماری رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی و مهمتر از همه برگزار نکردن دورهمی های خانوادگی است.

وی با اشاره به مصوبه تعطیلی واحدهای صنفی در شهرستانها گفت: با توجه به دستورالعمل های ابلاغی فعالیت های بازاریان و اصناف تابع مصوبات ستاد کرونا است و برخی محدودیت ها و تعطیلی ها تا زمان مقرر ادامه خواهد داشت و با متخلفان و قانون گریزان هم بدون اغماض برخورد قانونی صورت می گیرد.

مسافران و گردشگران همه ساله در فصول مختلف سال خصوصا تعطیلات نوروزی به شهرستان ۱۴۰ هزار نفری نوشهر سفر می کنند.

حدود ۷۰۰ نفر در تعطیلات نوروزی امسال در نوشهر به کووید ۱۹ مبتلا شدند. هم اکنون یک هزار و ۵۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستانهای دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل بستری هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha