کرونا جان ۶ نفر دیگر را در قزوین گرفت

قزوین - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار که نتیجه آزمایش کرونای آن‌ها مثبت بود در قزوین فوت کردند.

به گزارش ایرنا، پیمان نامدار روزدوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود : در حال حاضر ۵۹۶ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند و در شبانه روز گذشته نیز ۵۲۲ مورد قطعی ابتلا به ویروس کرونا در سطح این استان تشخیص داده شده است.

وی افزود : متاسفانه طی شبانه روز گذشته ۱۳۹ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونای در بیمارستان های استان قزوین بستری و تحت درمان قرار گرفته اند و ۸۱ بیمار نیز ترخیص شده اند.

نامدار اظهار داشت: همچنین در این مدت متاسفانه ۶ نفراز هم استانی ها به دلیل عوارض ناشی از ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

به گفته وی ۳۴ تن از بیماران کرونایی استان قزوین به دلیل شرایط نامساعد از دستگاه های کمک تنفسی در بیمارستان ها استفاده می کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی استان قزوین گفت : از ابتدای شیوع ویروس کرونا تاکنون بستری های ناشی از این بیماری ۲۰هزار و ۲۵۰ نفر بوده است.

این مسوول گفت: متاسفانه تاکنون یکهزار و۴۰۱ تن از شهروندان استان قزوین نیز به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

نامدار با بیان اینکه تعداد بیماران بستری و فوتی های ناشی از کرونا در یک هفته اخیر افزایش قابل توجهی داشته است، هشدار داد که با شرایط فعلی، لازم است که شهروندان نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و همچنین کاهش دورهمی های خانوادگی اقدام نمایند.

وی همچنین از تزریق ۴۴۶ دز واکسن کرونا در شبانه روز گذشته خبر داد و تصریح کرد:  ۲۲۷ دز واکسن نیز در نوبت اول به کادر درمان، کادر بهداشت، نظام پزشکی، بیماران خاص و فوریت ها تزریق شده است.

نامدار اظهار داشت: در نوبت دوم نیز ۱۶۹ دز واکسن به کادر درمان، کادر بهداشت، سالمندان و پاکبانان تزریق شده است و مجموع واکسیناسیون استان قزوین ۶ هزار و ۹۶۲ دز واکسن بوده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =