هلال‌احمر آموزش همگانی را از ابتدای شیوع کرونا اجرا کرد

تهران - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آموزش همگانی از همان ابتدای همه‌گیری بیماری کرونا توسط این جمعیت اجرایی شد، گفت: برای آگاه سازی مردم نسبت به انتشار کلیپ، بروشور، کتابچه و همچنین استفاده از ظرفیت صداوسیما و رسانه‌های مجازی اقدامات لازم به عمل آمد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، کریم همتی روز دوشنبه در نشست روسای جمعیت‌های ملی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گزارشی از اقدامات جمعیت هلال‌احمر ایران برای مقابله با ویروس کرونا ارائه کرد.  

وی گفت: جمعیت هلال‌احمر با همراهی خیرین نسبت به تهیهی اقلام ضروری حفاظت فردی مخصوصا در برهه‌ای از زمان که در کشور کمبودهایی هم وجود داشت، اقدام کرد و این اقلام را در اختیار مردم و کادر درمان قرار داد.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران اضافه کرد: بیمارستان نورافشار، مجتمع دارویی درمانی تهرانپارس و بیمارستان جمعیت هلال‌احمر ایران در دُبی کشور امارات متحده عربی طی ماه‌های همه‌گیری کرونا، پذیرای مبتلایان به این بیماری بود که توانستیم در خصوص درمان مبتلایان گام‌هایی را هم در کنار وزارت بهداشت برداریم.

همتی توضیح داد: داوطلبان آموزش دیده جمعیت هلال‌احمر در ابتدای سال ۱۳۹۹ و همچنین ابتدای سال ۱۴۰۰ توانستند بحث غربالگری مسافران را در خروجی برخی استان‌ها و مبادی ورودی مرزها با دقت و حساسیت به انجام برسانند.

وی ادامه داد: بحث ایجاد خانه‌های هلال برای آموزش مردم و ساماندهی نیروهای محلی از طرح‌های اساسی جمعیت هلال‌احمر است که براساس برنامه، مقرر شده که ۳۸ هزار خانه هلال در مدت زمان پنج سال راه‌اندازی شود، تاکنون پنج هزار خانه هلال ایجاد شده و امیدوار هستیم با ارتقای کمی و کیفی خانه‌های هلال به یک جامعه تاب‌آور برسیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران در ادامه نشست روسای جمعیت‌های ملی منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا خطاب‌ به فرانچسکو روکا رئیس فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر گفت: پیشنهاد می کنم صندوق حمایتی در فدراسیون بین‌المللی جمعیت‌های صلیب سرخ و هلال احمر برای حمایت از افراد داوطلب که در حوادث و بلایا جان خود را در راه خدمت به مردم از دست می‌دهند یا دچار مصدومیت‌هایی می‌شوند، ایجاد شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha