نام‌نویسی ۵هزار و ۸۵۰ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی روستا در اردبیل

اردبیل - ایرنا - رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: ۵هزار و ۸۵۰ نفر داوطلب انتخابات شوراهای اسلامی روستا در این استان شده‌اند.

بهروز ندایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات شورای روستای استان اردبیل در مقایسه با دوره قبل ۱۸۵ نفر افزایش یافته است.

وی اضافه کرد: ۱۴۲ نفر از این تعداد زن ، ۵هزار و ۷۰۸ نفر مرد می‌باشند ضمن اینکه ۲نفر از داوطلبان دارای مدرک دکتری، ۱۰۹ نفر فوق لیسانس، ۴۵۶نفر لیسانس ،۱۵۴ نفر فوق دیپلم،۵۳۰ نفر دیپلم و بقیه داری مدرک تحصیلی متوسط، راهنمایی و ابتدایی می‌باشند.

ندایی با بیان اینکه در استان اردبیل انتخابات شوراها در هزار و ۵۸ روستا برگزار خواهد شد، بیان کرد: در مجموع پنج هزار و ۶۰۷ نفر  به عنوان عضو اصلی و علی‌البدل شوراهای شهر وروستا  در این استان اردبیل  انتخاب خواهند شد.

او با بیان اینکه ۲۴ هزار نفر در فرایند برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری و ششمین دوره شوراهای شهر و روستا در قالب عوامل اجرایی، بازرسی، نظارت و امنیت این استان مشارکت می‌کنند، افزود: آموزش عوامل برگزارکننده انتخابات در استان و شهرستان‌ها برابر تقویم انتخاباتی اعلام شده از سوی وزارت کشور انجام شده و مقدمات لازم فراهم شده است.

ندایی اظهارکرد: زمان تبلیغات شوراهای شهر و شهر از ۲۰ تا ۲۷ خرداد ماه سال  جاری بمدت یک هفته خواهد بود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل از مهیا شدن امکانات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان خبرداد.

وی افزود: با همکاری اعضای ستاد انتخابات ، فرمانداران و بخشداران نیازمندی‌های لازم برای برگزاری انتخابات احصا و تامین شده است.

ندایی بیان کرد: تلاش می‌کنیم با انجام هماهنگی‌های لازم و افزایش شعب اخذ رای از ازدحام جمعیت در شعب جلوگیری و پروتکل‌های بهداشتی به نحو احسن رعایت شود.

رئیس ستاد انتخابات استان اردبیل ادامه داد: تعداد کل واجدین شرایط برای انتخابات در استان اردبیل یک میلیون نفر است که از این تعداد ۲۲ هزار نفر رای اولی محسوب هستند.

استان اردبیل دارای پنج حوزه انتخابیه شامل حوزه انتخابیه اردبیل، نیر، نمین و سرعین، حوزه انتخابیه خلخال و کوثر، حوزه انتخابیه مشگین‌شهر، حوزه انتخابیه گرمی، حوزه انتخابیه پارس‌آباد، بیله‌سوار و اصلاندوز است و در مجموع سه هزار و ۲۵۲ نفر به عنوان شورای روستا و ۱۶۵ هم به عنوان شورای شهر در این دوره انتخاب خواهند شد.

استان اردبیل دارای ۳۱ شهر و ۱۲ شهرستان می‌باشد.

به گزارش ایرنا، سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران همزمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین میاندوره‌ای پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۲۸ خردادماه سال ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha