دفاع مقدس پرافتخارترین مقطع تاریخی کشور است

تهران - ایرنا - جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه دفاع مقدس پرافتخارترین مقطع تاریخی کشور است، گفت: ایثار یکی از جلوه‌های دفاع مقدس است که باید به یک فرهنگ تبدیل شود و در همه امور استمرار داشته باشد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، سردار قاسم رضایی در جلسه ای با عنوان کمیته علمی دفاع مقدس ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والا مقام انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت، مدافعان حرم و درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام (ره) و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز مدظله العالی و عرض تبریک به مناسبت اعیاد شعبانیه گفت: اکنون در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان هستیم در واقع ماه سرتاسر نور شعبان، مقدمه ای برای ورود به ماه پربرکت رمضان است؛ امید است که همه ما از فیوضات و برکت این ماه عزیز بهره مند شویم.

وی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره سردار دل ها شهید سرافراز حاج قاسم سلیمانی عنوان کرد: این شهید والامقام برخاسته از فرهنگ دفاع مقدس است؛ شهید حاج قاسم خود را با روحیه نشاط و جوانی، تواضع، اخلاص، تکلیف مدار و ولایت مدار و همچنین زندگی خود را با اصول و فروع دین تنظیم کرده بود.

جانشین فرمانده ناجا تاکید کرد: ادامه دادن راه شهدا خصوصا شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی مدنظر فرمانده معظم کل قوا ست، به گونه ای که همه ما باید تلاش کنیم روحیه جهادی، انقلابی و ایثار سردار دل ها که برگرفته از فرهنگ دوران دفاع مقدس است را دررأس تمام امور قرار دهیم.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: شهید حاج قاسم سلیمانی در دوران حیات تاثیرات فراوانی در امور داشت، به گونه ای که با شهادت وی این تاثیرگذاری دو چندان شد و در جهان نیز تاثیر خود را گذاشت.

سردار رضایی همچنین تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی در دوران دفاع مقدس حضور موثری داشت، بعد از آن دوران نیز با روحیه جهادی و مقاومت و فرهنگ دوران دفاع مقدس سکاندار نیروی سپاه قدس شد و توانست با همان اقتدار و روحیه پوزه داعش خصوصا استکبار جهانی را به خاک بمالد به گونه ای که دنیای اسلام و مستضعفان قدردان این حرکت مثبت و شایسته بودند.

جانشین فرمانده ناجا خاطر نشان کرد: عملکرد برادر عزیزمان حاج قاسم سلیمانی به گونه ای بود که فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای عزیز مدظله العالی بالاترین مدال ایثار، افتخار و رزمندگی را به وی اهداء کردند.

این مقام ارشد انتظامی همچنین عنوان کرد: سردار سلیمانی با خدا معامله کرد؛ از این رو همه ما باید برای پیشبرد اهداف مدنظر این  روحیه ارزشمند سردار دل ها را در رأس تمامی امور قرار دهیم و خصوصا در نیروی انتظامی از آن الگوسازی کنیم.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: سردار حاج قاسم سلیمانی با مدیریت شایسته خود توانست لشکر فاطمیون، زینبیون و حیدریون را برای نابودی و ریشه کن کردن داعش بسیج کند؛ در واقع همه ما که مسئولیتی را بر عهده داریم بایستی از بدو خدمت تا بالاترین دوره به همین روش مدیریت کنیم.

این مقام ارشد انتظامی همچنین گفت: در دوران دفاع مقدس شاهد هستیم که پیر و جوان برای دفاع از  خاک این مرز و بوم با روحیه جهادی پای کار بودند، در واقع بایستی این روحیه برای قشر جوان الگوسازی شود.

** ایثار؛ یکی از جلوه های دفاع مقدس

سردار رضایی با تاکید بر اینکه بایستی براساس فرهنگ ایثار و شهادت و همچنین دفاع مقدس اعتماد به یکدیگر را افزایش دهیم ، عنوان کرد: ایثار یکی از جلوه های دفاع مقدس است که بایستی به یک فرهنگ تبدیل شود و در تمامی امور استمرار داشته باشد.

** احترام به همرزم

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه احترام به همرزم، یکی از فرهنگ های ایثار و شهادت است، ادامه داد: همه رزمندگان در دوران دفاع مقدس مثبت گرا بودند و به یکدیگر اطمینان داشتند و به لباس مقدسی که بر تنشان بود و به کشور خود عِرق داشتند در واقع همه ما نیز باید به این شیوه خدمت رسانی کنیم.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه عِرق به سازمان و در رأس آن کشور بایستی جلوه داشته باشد، گفت:  بایستی فرهنگ و سازو کارهای مربوط به این موضوع  به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

** حفظ ارزش های انقلاب

وی همچنین خاطر نشان کرد: هشت سال دفاع مقدس در راستای حفظ ارزش های والای انقلاب اسلامی و رعایت اصول و فروع دین بود،  در واقع در انقلاب اسلامی آرمانی را ترسیم کردیم که دشمن در صدد برهم زدن آن بود.

** زمینه سازان ظهور

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه دفاع مقدس شجره طیبه انقلاب را با خون آبیاری کرد، ادامه داد: این فرهنگ ایثار و شهادت بایستی به طور جد در تمامی امور جاری و ساری شود؛ اگر نیروی انتظامی سازمانی موثر در ایجاد آرامش و امنیت کشور از مرز تا مرکز است، بنابراین تمامی کارکنان آن در اقصی نقاط کشور بایستی با فرهنگ دفاع مقدس به خوبی آشنا باشند.

سردار رضایی با بیان اینکه امیدواری نیز یکی دیگر از فرهنگ های دفاع مقدس است، خاطر نشان کرد: شهید سردار سلیمانی نیز با این روحیه توانست از فرهنگ دفاع مقدس پاسداری کند، از این رو ما نیز بایستی ادامه دهنده راه این شهید والامقام باشیم.

این مقام ارشد انتظامی با تاکید بر اینکه امسال، سال مهدویت است، گفت: بنا بر تدبیر سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی بایستی در سال جدید در تمامی امور تحول ایجاد کنیم به گونه ای که در مسیر واقعی زمینه سازان ظهور قرار بگیریم.

** روحیه انقلابی در رأس امور

سردار رضایی با تاکید بر انس فرماندهان با کارکنان خود ادامه داد: با تأسی به فرهنگ دوران دفاع مقدس باید سربازان را بالاتر از خود ببینیم، روحیه انقلابی و اقتدار دوران دفاع مقدس نیز باید در روش، منش و گفتمان ما پیدا باشد.

وی با بیان اینکه باید سبک زندگی و خدمت رسانی ما برگرفته از ایثار و شهادت باشد، گفت: نیروی انتظامی بایستی به عنوان یک سازمان عظیم که مسئولیت اصلی برقراری نظم و امنیت را برعهده دارد و با مردم در ارتباط مستقیم است، جایگاه رزمندگان، جانبازان و خانواده های شهدا را ارج بنهد.

سردار رضایی همچنین تاکید کرد: در پادگان های آموزشی موزه هایی راه اندازی شده که ترویج دهنده فرهنگ دفاع مقدس و دستاوردهای آن، ریشه های انقلاب و همچنین زندگینامه امام (ره) و مقام معظم رهبری است؛ این امر یک حرکت موثر و ماندگار است که باید به صورت مستمر ادامه داشته باشد.

** استمراردفاع مقدس در ناجا

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه همچنان دفاع مقدس در نیروی انتظامی استمرار دارد، گفت: باید از ظرفیت رسانه ها برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و به تصویر کشیدن تمامی زحمات کارکنان ناجا در اقصی نقاط کشور (اشاره به مرزبانی) بهره ببریم؛ حوزه مرزبانی در ناجا نیزهمچون حضور بسیجیان در دوران دفاع مقدس دارای قداست است.

** پرافتخارترین مقطع تاریخی کشور

وی با بیان اینکه دوران سخت و پرفشار هشت سال دفاع مقدس یکی از پرافتخارترین مقاطع تاریخی کشور است، گفت: هشت سال دوران دفاع مقدس با توسل به ائمه اطهار و الگو گرفتن از دوران صدر اسلام و نگاه مجاهدتی به عاشورا سپری و در جهان زبانزد شد و  بر ما تکلیف است که برکات آن دوران را در خود جاری کنیم.

جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه در دوران دفاع مقدس نیروی انتظامی با تقدیم شهدا، نقش بسیار موثری داشته است، تاکید کرد: ما بایستی با توکل به خداوند متعال و عنایات امام عصر (عج) و تدابیر فرمانده معظم کل قوا در این راستا عقب ماندگی ها را جبران کنیم.

** بهره بردن از ارزش های دفاع مقدس

وی با تاکید بر اینکه دوران دفاع مقدس تنها به یک روز نباید اختصاص داشته باشد، عنوان کرد: تمامی سازمان های مربوطه برای ترویج فرهنگ دوران دفاع مقدس دخیل هستند و باید با تمامی ظرفیت ها پای کار بیایند، در واقع ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیاری از مشکلات پیش رو را حل خواهد کرد و برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بایستی کارکنان نیروی انتظامی و خانواده های آنها و همچنین جامعه مورد اهتمام ویژه قرار بگیرند.

جانشین فرمانده ناجا همچنین گفت: اگر معتقد هستیم عاشورا، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس بسترساز ظهور هستند باید دستاوردهای آن دوران را در نیروی انتظامی جاری و ساری کنیم.

این مقام ارشد انتظامی همچنین تاکید کرد: باید از ارزش های دوران دفاع مقدس در جهت ارتقاء فرهنگ سازمانی نیز غافل نشویم.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha