نگرانی تولیدکنندگان از قاچاق و نرخ ۶ هزار تومانی جوجه یک‌روزه

تهران- ایرنا- مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور با اشاره به قاچاق تخم‌مرغ نطفه‌دار و جوجه یک‌روزه، گفت: اکنون قیمت جوجه یکروزه مرغ گوشتی به ۶ هزارتومان رسیده که می‌تواند در بخش تولید مشکل‌ساز باشد.

«محمدعلی کمالی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، افزود: طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار قیمت هر قطعه جوجه یکروزه چهار هزارو ۲۰۰ تومان تعیین شده است، اما اکنون تولیدکنندگان این محصول را با نرخ ۶ هزار تومان می‌فروشند که برای این فصل نرخ بالایی است.

 مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور از قاچاق تخم‌مرغ نطفه‌دار و جوجه یکروزه اظهار نگرانی کرد و اظهارداشت: در حال حاضر این بخش از نهاده های تولید از طریق قاچاق یا به هر طریق دیگری از چرخه تولید خارج می‌شود.

وی تصریح کرد: در صورتی که بخش تولید، اطلاعات دقیقی از نهاده های مورد نیاز همچون جوجه یکروزه نداشته باشد نگران کننده است که انتظار می رود که انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه و معاونت امور دام براین موضوع نظارت کنند.

کمالی ادامه داد: با توجه به وضعیت اخیر قیمت گوشت مرغی نباید با افزایش نرخ نهاده های تولید همچون جوجه یکروزه به صنعت پرورش مرغ گوشتی فشار وارد کنند، زیرا ادامه این روند می تواند مشکلات جدیدی ایجاد کند.

وی از دولت خواست تا تشدید نظارت ها را بر قیمت نهاده های تولید افزایش دهند.

به گزارش ایرنا، بررسی بازار نشان می دهد که طی یک تا دو ماه اخیر نرخ هر کیلوگرم گوشت مرغ بین ۴۰ هزار تا ۶۰ هزارتومان به فروش می رسید، اما طی آخرین تصمیم گیری این قرارگاه قیمت هر کیلوگرم مرغ زنده ۱۷ هزارو ۱۰۰ تومان و گوشت مرغ گرم ۲۴ هزارو ۹۰۰ تومان تعیین شد.

طبق آمار وزارت جهاد کشاورزی سال ۹۹ بیش از دو میلیون و ۵۰۰ هزار تن گوشت مرغ در کشور تولید و به بازار عرضه شد.

پیش از این به دلیل کمبود نهاده های طیور، مدت زمان پرورش مرغ گوشتی ۴۰ روز تعیین شده بود که به تازگی به ۴۵ تا ۵۰ روز افزایش یافت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha