معاون وزیر بهداشت :خروج از وضعیت قرمز کرونایی نیازمند همراهی مردم است

رشت - ایرنا - معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه صرف تعطیلی مشاغل و صنوف ، شیوع و اوج گیری کرونا را کاهش نمی دهد، گفت : برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا بیش از هر زمان نیازمند همراهی و همکاری بالای مردم هستیم.

دکتر قاسم جان بابایی امروز در سفر یک روزه خود به استان گیلان حاشیه طی بازدید از مرکز آموزشی و درمانی رازی رشت افزود : با تعطیلی مشاغل و بستن تالارهای عروسی و رستوران ها و غیره مشکل رفع نمی شود و همانند پیک های قبلی کرونا که با مشارکت خوب مردم توانستیم این بحران را مدیریت کنیم، همراهی بیش از پیش مردم برای خروج از وضعیت قرمز کنونی ضرورت دارد.

وی همراهی مردم در رعایت شیوه نامه های بهداشتی را بسیار موثر خواند و گفت: بیشتر کسانی که مبتلا به بیماری کووید۱۹ شده اند به دلیل شرکت در مهمانی ها و دید و بازدیدهای خانوادگی و یا استفاده از رستوران ها بوده است.

وی با تاکید بر اینکه در ارتباط با تغییر رنگ بندی شهرها همه مردم باید تلاش کنند، اضافه کرد: وزارت بهداشت به تنهایی توان مقابله با این بیماری را ندارد ضمن اینکه وظیفه اصلی وزارت بهداشت در حال حاضر بهبود ظرفیت تخت های ICU در بیمارستان ها و سیستم اکسیژن رسانی برای بیماران کرونایی است.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد : با همراهی مردم و رعایت توصیه ها و پروتکل های بهداشتی از سوی همه بخش ها امید است بتوانیم روند بیماری کووید ۱۹ را در کشور و گیلان معکوس کنیم و شاهد کاهش بیماران بستری و بار بیماری باشیم.

وی با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان های استان گیلان به دلیل بیماری کرونا خاطر نشان کرد: هم اکنون نزدیک به ۹۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند که امیدواریم هر چه زودتر این روند رو به رشد متوقف شود.  

وی با ابراز رضایت از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مدیریت بحران کرونا در مراکز درمانی، خاطر نشان کرد: این دانشگاه در ارایه خدمات درمانی آمادگی کامل دارد و تمام زیرساخت ها را برای کنترل بار کرونا آماده کرده است و از این بابت جای نگرانی نیست.  

معاون درمان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سفر یک روزه خود به استان گیلان از بیمارستان رازی رشت، سایت لاکان بازدید کرد.

وی همچنین امروز با حضور در بیمارستان پیروز لاهیجان در جریان ارایه خدمات رسانی به بیماران کرونایی و بهبود آنان قرار گرفت.

وی در این بازدید ارائه مراقبت‌های منظم و چرخشی بین بخش ها و ضرورت رعایت کامل پروتکل ها از سوی کادر درمان و همراهان بیمار را ضروری خواند و با اشاره به خستگی کادر درمان بر ضرورت افزایش مراکز درمان سرپایی و کم کردن بار بیماری در بخش های اورژانس و ICU تاکید کرد.

دکتر جان بابایی با اشاره به کیفیت پایین سیلندرهای اکسیژن خواستار نظارت مستمر و کیفیت سنجی این دستگاه ها شد و گفت : افزایش توان واحدهای تولیدی اکسیژن و محدود کردن واحدهای صنعتی از سوی استانداری باید پیگیری و انجام شود.

هم اکنون ۸۶۲ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند که این آمار نسبت به اواخر اسفندماه سال گذشته بیش از سه برابر شده است.

ضمن آنکه  همه شهرستان های استان به جز یک مورد قرمز هستند که شامل رشت، رودسر، املش، لنگرود، لاهیجان، آستانه اشرفیه، رودبار، بندرانزلی، صومعه سرا، فومن، تالش، آستارا، سیاهکل، شفت، ماسال و خمام می شوند، فقط شهرستان رضوانشهر در این استان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =