۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۰۹
کد خبرنگار: 3046
کد خبر: 84292851
۰ نفر

برچسب‌ها

صرفه جویی ارزی ۵۰ میلیون دلاری در یک واحد صنعتی قم

قم-ایرنا-رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم گفت: در یک واحد صنعتی در این استان با حمایت از صنایع بومی ۵۰ میلیون دلار صرفه جویی ارزی در دوران تحریم انجام گرفته که با افزایش ظرفیت تولید این واحد امکان صرفه جویی بیشتر ارزی نیز فراهم است.

محمود سیجانی روز دوشنبه در حاشیه بازدید از واحد تولیدی پاکشوما در شهرک صنعتی محمودآباد قم افزود: با رونق تولید در این واحد صنعتی بسیاری از واحدهای قطعه سازی راکد و نیمه تعطیل استان به مدار تولید بازگشته و میزان اشتغال فعلی آن به یک هزار و ۵۰۰ نفر رسیده و در آینده با راه اندازی خط تولید کولر گازی ظرفیت اشتغال آن به ۲ هزار نفر افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: واحدهای تولیدی قم پس از تحریم های بین المللی علیه کشور به ویژه در بخش تولید لوازم خانگی گام های بلندی برداشته اند.

سیجانی ادامه داد: یخچال تولید شده در برخی واحدهای صنعتی استان امروز از نظر کیفیت و سایر خواسته های مشتریان با نمونه های خارجی کشورهای صنعتی برابری می کند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قم خاطرنشان کرد: در شرایط تحریم واحدهای صنعتی استان گام های بلندی در رفع نیازهای کشور برداشته اند و اگر قرار است تحریمی نیز برداشته شود؛ دستاورد و باورهای تولید در دوران تحریم حفظ خواهد شد.

سیجانی ادامه داد: ایجاد و اتصال زنجیره تولید بین واحدهای صنعتی برای رفع مشکل تامین کننده ها و نیازمندی ها از اهداف مهم استان در حمایت از صنایع بومی است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هرکدام از آنها به خصوص دو شهرک راهبردی شکوهیه و محمود آباد موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه گذاری، تولید و اشتغال دارد.

حجم سرمایه‌گذاری انجام شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۷۰ هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۵۸ هزار تَن فرصت اشتغال ایجادشده‌است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =