صدورگواهینامه انطباق مصرف انرژی در استان مرکزی ۱۱۳ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - مدیرکل استاندارد استان مرکزی گفت: صدور گواهینامه‌ انطباق معیار مصرف انرژی در این استان پارسال نسبت به مدت مشابه قبل آن ۱۱۳ درصد افزایش یافته است که بیانگر عزم جدی به بهبود کیفیت کالا و رونق تولید است.

«مهناز جعفریان» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۴ گواهی انطباق معیار مصرف انرژی و پروانه کاربرد نشان انرژی سال گذشته در استان مرکزی صادر شد.

وی، سازمان ملی استاندارد ایران را مجری استانداردهای معیار مصرف انرژی در فرآیندهای تولید عنوان کرد و ادامه داد: اجرای این استانداردها کاهش قیمت تمام شده محصولات تولیدی و بهینه سازی مصرف انرژی را به همراه دارد.

مدیرکل استاندارد استان مرکزی افزود: شمار استانداردهای معیار مصرف انرژی برای صنایع انرژی‌بر ۳۹ مورد است که ۳۴ مورد آن اجباری است.

جعفریان اظهار داشت: اداره کل استاندارد استان مرکزی با ابلاغ قوانین به مراکز صنعتی مشمول مقررات استاندارد اجباری تعیین معیار مصرف انرژی، این مراکز را ملزم به اجرای این استاندارد و تعیین معیار مصرف حامل انرژی در خدمات خود کرده  است و در صورت نداشتن اقدام برای بهینه‌سازی مصرف انرژی در واحدهای انرژی‌بر، طبق ماده ۲۶ قانون اصلاح الگوی مصرف، جرایم سنگینی بر اینگونه واحدهای تولیدی اعمال می‌شود.

۶۶۴ واحد تولیدی مشمول مقررات استاندارد اجباری در استان مرکزی فعالیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha