تعداد مراکز توزیع داروهای کووید۱۹ درالبرز افزایش می یابد

کرج - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی استان البرز اعلام کرد که با توجه به بالا رفتن شمار مبتلایان به کووید ۱۹ ، تعداد داروخانه های توزیع اقلام دارویی این بیماری در استان افزایش می یابد.

دکتر نفیسه خسروی روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: تاکنون ۶۹ داروخانه در سطح استان برای توزیع داروهای کووید۱۹ مشخص شده بود که به زودی طی فراخوانی شمار آنها به ۱۰۰ داروخانه می رسد.

وی تاکید کرد که شهروندان البرزی  می توانند با در دست داشتن نسخه پزشک با مراجعه به یکی از داروخانه های منتخب توزیع داروهای کرونایی در استان نسبت به دریافت داروی  درمان سرپایی اقدام نمایند.

 خسروی افزود : با توجه به موج چهارم بیماری کرونا و لزوم دسترسی راحت و سریع مردم به داروهای درمان سرپایی کووید۱۹ ، داروخانه هایی برای توزیع این داروها در استان مشخص شده است که تنها این داروخانه های منتخب اجازه ی توزیع داروهای این بیماری را با نسخه پزشک  دارند. 

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت:  تعداد داروخانه های منتخب به زودی طی فراخوانی که توسط معاونت غذا و داروی دانشگاه اعلام می شود  به یکصد داروخانه  افزایش می یابد .

 خسروی افزود:  با توجه به تمهیدات انجام شده خوشبختانه استان البرز از نظر تامین اقلام دارویی مورد نیاز برای درمان بیماران بستری و سرپایی استان و اقلام محافظت فردی نظیر محلول های ضد عفونی کننده ، ماسک ، شیلد و غیره هیچ کمبودی نداشته و کارشناسان این معاونت به صورت  شبانه روزی توزیع این اقلام در داروخانه ها را پایش و در صورت مشاهده تخلف احتمالی برخورد لازم را انجام خواهند داد.

وی در ادامه از مردم  خواست با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به حفظ سلامت خود و عزیزانشان کمک کنند و یاریگر مدافعان سلامت باشند.
استان البرز از اوایل هفته گذشته وارد موج چهارم کرونا شده و اکنون ۹۴۵ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های استان تحت مراقبت پزشکی قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha