۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۱۶
کد خبرنگار: 2923
کد خبر: 84292576
۰ نفر

برچسب‌ها

بسته خبرهای کوتاه خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- توسعه ساخت‌وسازهای روستایی با مهاجرت معکوس در تربت‌حیدریه و کشف ۷۵ کیلو و ۵۰۰ گرم مواد مخدر در مرزهای شرقی خراسان رضوی از جمله خبرهای کوتاه روز دوشنبه در این استان هستند.

تربت‌حیدریه - بخشدار جلگه رخ شهرستان تربت‌حیدریه گفت: ظرف سه سال اخیر ۳۸۰ فقره پروانه ساختمانی روستایی در این بخش صادر شده که بیشترین آن مربوط به پارسال به تعداد ۱۹۳ فقره ‌است. علی‌اکبر صاحبی در گفتگو با خبرنگار ایرنا صدور این تعداد پروانه را بیانگر توسعه ساخت و ساز روستایی ناشی از مهاجرت معکوس روستاییان توصیف و بیان کرد: بخشداری پروانه ساختمانی را برای روستاهای فاقد شورا و دهیاری نیز صادر می‌کند. بخش رخ به مرکزیت رباط سنگ با جمعیت ۲۶ هزار نفر دارای ۵۳ روستا و ۴۷ پارچه آبادی است. 

مشهد- فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: مرزبانان این استان در ۲ عملیات ۷۵ کیلو و ۵۰۰ گرم انواع مواد مخدر کشف کردند. سردار مجید شجاع در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: مواد مخدر کشف شده شامل حشیش و هروئین می‌باشد که در مرزهای شرقی استان کشف و ضبط شده است. وی ادامه داد: این میزان مواد مخدر طی ۲۴ ساعت گذشته کشف شد و با وجود پر تعداد نیروهای مرزبانی، قاچاقچیان با استفاده از تاریکی شب به آنسوی مرزها در کشور افغانستان متواری شدند. استان خراسان رضوی بیش از ۳۰۰ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha