۲۳ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1209
کد خبر: 84292567
۰ نفر

برچسب‌ها

تفتیان: با پای برهنه هم می‌دوم

تهران- ایرنا- ملی‌پوش دو و میدانی گفت: به دلیل دزدیده شدن کفش در مسابقات جام بین‌المللی امام رضا (ع) در دوی ۱۰۰ متر به نایب قهرمانی رسیدم اما مگر می‌شود که ندوم. با پای برهنه هم خواهم دوید.

به گزارش ایرنا، «حسن تفتیان» در مسابقات بین‌المللی جام امام رضا (ع) در مشهد به دلیل دزدیده کفش مخصوص دوی ۱۰۰ متر مجبور به پوشیدن کفش مخصوص دوی ۸۰۰ متر شد و در نهایت با ثبت رکورد ۱۰:۴۷ ثانیه به مقام نایب قهرمانی رسید.

وی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: اولین دوره‌ای بود که مسابقات بین‌المللی جام امام رضا (ع) در ایران برگزار می‌شود و در اولین تجربه شرایط میزبانی خوب بود و نتایج قابل قبولی بدست آمد. باید در این بحران کرونا به همه عوامل برگزاری این مسابقات خسته نباشید بگوییم که با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی توانستند این رقابت‌ها را برپا کنند.  

ملی‌پوش المپیکی ایران با اشاره به اینکه از رکوردم در این مسابقات قطعا راضی نبودم، گفت: در کل با توجه به نتایج مسابقات، نتیجه خوبی بود اما کفش‌هایم را دزدیدند و همان سبب شد تا نتایج جور دیگری رقم بخورد. در ورودی ورزشگاه امام رضا (ع) دستگاه ایکس ری بود. وسایل را آنجا گذاشتیم و از شانس بد من کفش از کیفم بیرون افتاد و متوجه نشدم.

وی اضافه کرد: مسوولان از طریق بلندگو چند بار اعلام کردند که کفشی اینجا جا مانده و صاحب آن مراجعه و آن را دریافت کند اما یک ورزشکاری غیر از من رفت و کفشم را گرفت. هر چقدر از طریق بلندگو اعلام کردیم که آن فرد کفش را بیاورد، نیاورد و در نهایت با یک کفش بزرگ‌تر و مخصوص دوی ۸۰۰ متر راهی مسابقه شدم. مهم‌تر از همه به آن کفش عادت نداشتم و دوییدن با آن بسیار سخت بود زیرا مخصوص دوی ۱۰۰ متر نبود.

تفتیان یادآور شد: تفتیان مگر می‌شود در مسابقات ندود و باید می‌دویدم و با هر شرایطی و حتی پابرهنه باید می‌دویدم. در هر صورت کفش ۸۰۰ متر تعادلم را در استارت بهم زد و نتیجه جور دیگری رقم خورد. هر چند با این کفش حدنصاب جدیدی برای من ایجاد شد.

وی از نقاط قوت این مسابقات را نخستین تجربه برگزاری آن در ایران برشمرد و گفت: اولین‌ها همواره دارای مسیر ناشناخته هستند و این امر کار را سخت‌تر می‌کند. باید در کنار آن ضعف‌ها را پیدا کرد تا جبران کنیم. هر چند مسوولان می‌توانستند با برنامه‌ریزی بهتری مسابقات را برگزار کنند که این مورد برای کفش‌های من و مشکلی هم برای جایگاه خبرنگاران و دیگر پرتابگران پیش نیاید. در هر صورت این مشکلات را به فال نیک می‌گیریم و قطعا ممکن است در هر مسابقه‌ای پیش بیاید اما باید به حداقل برسد تا این نقاط ضعف برطرف شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =