اصناف فرهنگی کرمان مصوبات ستاد کرونا را رعایت کنند

کرمان - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به شیوع موج چهارم کرونا در کشور گفت: اصناف فرهنگی و مدیران موسسات و آموزشگاه‌ها، مصوبات ستاد کرونا را به طور دقیق و با توجه و دقت لازم رعایت کنند تا جامعه به شرایط عادی بازگردد.

محمدرضا علیزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بنا بر مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا تمامی، فعالیت های فرهنگی هنری به ویژه آموزشی نظیر آموزشگاه های آزاد هنری، سینمایی و غیره در استان کرمان تا اطلاع ثانوی تعطیل است. 

وی تصریح کرد: هر چند تعطیلی چند باره فعالیت های فرهنگی هنری کام اصحاب فرهنگ و هنر را تلخ تر از قبل نموده است، اما برای سلامت جامعه و شکستن زنجیره انتقال ویروس کرونا ناچار به اعمال تعطیلی و محدودیت هستیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان تاکید کرد: با توجه به شرایط فعلی، شرکت و حضور در کلاس های آموزشی به هیچ وجه اجباری نبوده و برگزاری کلاس ها در فضای مجازی نیز کاملا اختیاری است.

وی با اشاره به همکاری بسیار خوب اهالی فرهنگ و هنر با مصوبات ستاد کرونا اظهار داشت: امید داریم که این شرایط نامطلوب فعلی در جامعه هر چه زودتر رفع شود و فعالیت های فرهنگی هنری با قدرت و توجه هر چه بیشتری ادامه یابد.

علیزاده با اشاره به نظارت بر فعالیت های صنوف فرهنگی در ایام کرونا تصریح کرد: هنرجویان در صورت مشاهده تخلف در این زمینه، موارد را به این اداره کل و ادارات فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان‌ها گزارش کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: از ابتدای کرونا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در قالب های متنوع سعی کرده با کمک‌ها و پرداخت تسهیلات و پشتیبانی معیشتی از قشر آسیب پذیر فرهنگی و هنری حمایت کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =