پایان بررسی صلاحیت داوطلبان عضویت شورای شهرها در هیأت‌های اجرایی

کرمان - ایرنا - فرماندار و رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان کرمان گفت: با پایان یافتن مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهری در هیات‌های اجرایی صورت‌جلسه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان برای بررسی به هیأت‌های نظارت ارسال شد.

به ‌گزارش ایرنا، علی بابائی روز دوشنبه در تشریح این خبر به رسانه ها افزود: پس‌ از ۲۹ روز بررسی صلاحیت داوطلبان عضویت شوراهای اسلامی شهری در هیأت اجرایی، روز گذشته اطلاعات مربوط به ۴۰۹ داوطلب شوراهای اسلامی شهری شهرستان کرمان به هیات نظارت بر انتخابات شوراها ارسال شد تا روند احراز صلاحیت ادامه پیدا کند.

وی اظهار داشت: از مجموع ۴۲۹ داوطلب عضویت در ۱۳ شورای اسلامی شهری شهرستان کرمان تا امروز ۲۰ نفر با حضور در فرمانداری انصراف خود را از حضور در رقابت‌ انتخابات شورای اسلامی اعلام کرده اند و از ۴۰۹ نفر باقیمانده صلاحیت ۲۸ نفر در هیأت اجرایی شهرستان کرمان تأئید نشد.

فرماندار کرمان تصریح کرد: با پایان یافتن مهلت بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی شهری در هیات‌های اجرایی صورت جلسه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان برای بررسی به هیأت‌های نظارت ارسال شد.

بابائی گفت: بر اساس زمان‌بندی انتخابات صورت جلسه رسیدگی به صلاحیت داوطلبان برای بررسی و اعلام نظر به هیات نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی ارجاع شد.

وی تاکید کرد: هیات‌های نظارت ۲ هفته فرصت دارد صلاحیت داوطلبان را بررسی و نتایج را به هیأت اجرایی فرمانداری و بخشداری‌ها اعلام کند.

رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان کرمان افزود: نتیجه بررسی صلاحیت‌ها هشتم اردیبهشت ماه سال جاری به داوطلبان اعلام خواهد شد و پس‌ از آن هر داوطلبی که به نتیجه احراز صلاحیت خود معترض باشد می‌تواند اعتراض خود را برای رسیدگی به هیأت نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی استان تحویل دهد.

وی در زمینه انتخابات شوراهای اسلامی روستایی نیز گفت: روز گذشته آخرین مهلت ثبت‌نام داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستایی بود که در ۶ بخش شهرستان کرمان در مجموع هزار و ۲۴۱ نفر ثبت‌نام کردند.

بابائی افزود: ۱۵۲ روستای بالای ۲۰ خانوار در شهرستان کرمان شرایط داشتن شورای اسلامی روستایی را دارند و در مجموع ۴۸۶ نفر با رأی مردم عضو شوراهای اسلامی روستایی خواهد شد.

فرماندار کرمان خاطرنشان کرد: شورای اسلامی روستاهای بیش از هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت، پنج نفر و روستاهای با جمعیت کمتر، سه نفر عضو اصلی خواهند داشت که در شهرستان کرمان ۱۵ روستا جمعیتی بالای هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha