نماینده مجلس: ایران وارد تله سیاسی رژیم صهیونیستی نخواهد شد

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام تروریستی اخیر رژیم صهیونیستی در سایت هسته‌ای نطنز، گفت: جمهوری اسلامی ایران با اینگونه ترفندها وارد تله سیاسی صهیونیست ها نخواهد شد.

جلال محمودزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فتنه انگیزی رژیم جعلی اسراییل علیه ایران، افزود: رژیم صهیونیستی با این اقدامات تحریک آمیز و خرابکارانه در شبکه توزیع برق تاسیسات غنی سازی نظنز، به واکنش احساسی نظام و اخلال در روند مذاکرات هسته‌ای دل بسته است که به این هدف خود نخواهد رسید.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری تاکنون واکنش مناسبی نسبت به این رفتارها داشته است، اضافه کرد: مذاکرات هسته‌ای برای احیای دوباره حقوق ملت ایران با قدرت در حال انجام بوده و ایران با این اقدامات درگیر جنگ های داخلی و منطقه‌ای و بازی های سیاسی نخواهد شد.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان نیز، گفت: سانتریفیوژهای آسیب دیده از نوع نسل‌های قدیمی و مستهلک بوده که پس از این حادثه با سانتریفیوژهای پیشرفته و نسل نو جایگزین خواهد شد تا بهتر از قبل انرژی مورد نیاز کشورمان تامین خواهد شد.

محمودزاده با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با این اقدامات مذبوحانه به هیچ کدام از اهداف سیاسی خود دست نخواهد یافت، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با جدیت و بدون وقفه به گسترش فناوری صلح آمیز هسته‌ای و همچنین تلاش برای رفع تحریم‌های ظالمانه ادامه خواهد داد.

به گزارش ایرنا، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی روز یکشنبه اعلام کرد: بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات غنی‌سازی نطنز روز گذشته دچار حادثه شد که خوشبختانه این حادثه صدمات انسانی و آلودگی به دنبال نداشته و علل آن در دست بررسی است.

امروز علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه سرنخ‌های خرابکاری در سایت نطنز پیدا شده است، گفت: سیستم برق اضطراری سایت همین امروز راه اندازی شده و بقیه امور هم پیش خواهد رفت.

از سه شنبه هفته گذشته (۱۷ فروردین) هجدمین نشست کمیسیون مشترک برجام با حضور هیئت‌هایی از گروه کشورهای ۴+۱ و همچنین ایران با هدف لغو تحریم های آمریکا علیه ایران در وین، پایتخت اتریش آغاز شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha